2. liga: Liderzy stracili punkty w Dąbczu!

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze “urwali” w sobotę punkty liderom 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej. Drużyna z gminy Rydzyna zremisowała we własnej hali z Ochmanem Raszków 5:5 i Tajfunem Ostrów Wielkopolski także 5:5.

Pierwszym sobotnim przeciwnikiem Wametu Dąbcze był Ochman Raszków, który jako jedyny nie przegrał jeszcze spotkania na 2-ligowym froncie. Dobrą passę podopieczni Jana Harlaka podtrzymali także w Dąbczu, jednak z gminy Rydzyna wyjechali tylko z jednym punktem. Po niezwykle emocjonującym i zaciętym pojedynku sobotnie starcie Wametu Dąbcze z Ochmanem Raszków zakończyło się remisem 5:5.

Podziałem puntów zakończył się także drugi sobotni mecz w Dąbczu, w którym miejscowy Wamet zremisował z Tajfunem Ostrów Wielkopolski 5:5. Konfrontacja z ekipą Roberta Strzelczaka od początku nie układała się po myśli gospodarzy, którzy przez cały czas musieli “gonić wynik”. Na szczęście dla Wametu w ostatniej grze dnia Krzysztof Mrozek pokonał Łukasza Kuźniaka i zapewnił remis w całym spotkaniu.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12. “oczek”. Do zajmującej czwarte miejsce (ostatnie premiowane udziałem w fazie play off) Stelli Niechan Gniezno, Wamet traci zaledwie jedno “oczko”.

Na zakończenie rundy zasadniczej Wamet Dąbcze zmierzy się 23. lutego we własnej hali z Nałęczem Ostroróg i MKTS-em Opalenica.

Wamet Dąbcze – Ochman Raszków 5:5
Piotr Chmiel – Adrian Spychała 3:2 (11:3, 11:13, 11:7, 5:11, 15:13)
Jakub Werner – Adrian Korzybski 1:3 (9:11, 7:11, 11:1, 7:11)
Piotr Chmiel – Adrian Korzybski 3:2 (11:6, 11:13, 11:4, 6:11, 11:8)
Jakub Werner – Adrian Spychała 3:1 (11:5, 14:16, 11:6, 11:9)
Mateusz Przybył – Radosław Malinowski 2:3 (9:11, 5:11, 11:7, 12:10, 6:11)
Krzysztof Mrozek – Tomasz Durajczyk 0:3 (5:11, 5:11, 7:11)
Mateusz Przybył – Tomasz Durajczyk 0:3 (10:12, 9:11, 4:11)
Krzysztof Mrozek – Radosław Malinowski 0:3 (9:11, 6:11, 4:11)
Chmiel/Werner – Korzybski/Durajczyk 3:0 (14:12, 11:3, 11:7)
Przybył/Mrozek – Malinowski/Spychała 3:2 (10:12, 15:17, 11:4, 11:8, 11:6)

Wamet Dąbcze – Tajfun Ostrów Wlkp. 5:5
Piotr Chmiel – Krzysztof Katafiasz 3:1 (7:11, 11:5, 11:7, 11:5)
Jakub Werner – Mateusz Kowal 1:3 (11:4, 6:11, 7:11, 7:11)
Piotr Chmiel – Mateusz Kowal 3:0 (11:8, 11:1, 11:7)
Jakub Werner – Krzysztof Katafiasz 3:1 (11:6, 9:11, 11:6, 11:2)
Mateusz Przybył – Mateusz Margraf 2:3 (6:11, 11:7, 11:3, 9:11, 9:11)
Krzysztof Mrozek – Bartosz Polus 0:3 (9:11, 8:11, 10:12)
Mateusz Przybył – Bartosz Polus 1:3 (6:11, 9:11, 12:10, 7:11)
Krzysztof Mrozek – Łukasz Kuźniak 3:2 (11:8, 11:7, 10:12, 9:11, 11:8)
Chmiel/Werner – Katafiasz/Kowal 3:1 (8:11, 11:8, 11:2, 11:8)
Przybył/Mrozek – Polus/Margraf 0:3 (10:12, 10:12, 9:11)

Komplet wyników:

11. kolejka 09.02.2019 /sobota/
KS Wamet Dąbcze – RLKTS Ochman Raszków 5:5
KS Polonia Śmigiel – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski 7:3
MKTS Opalenica – Stella Niechan Gniezno 3:7
UKS Nałęcz Majster Ostroróg – LKTS Luvena Luboń 8:2

12. kolejka 09.02.2019 /sobota/
KS Polonia Śmigiel – RLKTS Ochman Raszków 5:5
KS Wamet Dąbcze – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski 5:5
UKS Nałęcz Majster Ostroróg – Stella Niechan Gniezno 5:5
MKTS Opalenica – LKTS Luvena Luboń 6:4

Tabela:

M-ce Klub M PKT BILANS MAŁE PKT
1. RLKTS Ochman Raszków 12  20 84:36  +48
2. KS Polonia Śmigiel 12  16 68:52  +16
3. LKS Tajfun Ostrów Wlkp. 12  16 66:54  +12
4. KS Stella Niechan Gniezno 12  13 62:58  +4
5. KS Wamet Dąbcze 12  12 60:60  0
6. UKS Nałęcz Majster Ostroróg 12  9 52:68  -16
7. MKTS Opalenica 12  6 45:75  -30
8. LKTS Luvena Luboń 12  4 43:77  -34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*