2. liga: Trzy punkty na zakończenie sezonu zasadniczego

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze na zakończenie sezonu zasadniczego 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej pokonali we własnej hali Nałęcz Ostroróg 6:4 i zremisowali z MKTS-em Opalenica 5:5. Ostatecznie zmagania w grupie południowej drużyna z gminy Rydzyna zakończyła na czwatym miejscu z dorobkiem 15 punktów i zagra po raz drugi w historii w fazie play off.

Sobotnie starcia z niżej notowanymi rywalami nie były dla gospodarzy łatwymi meczami. W pierwszym spotkaniu gracze Wametu Dąbcze dość nieoczekiwanie zremisowali z zajmującym siódme miejsce w aktualnej kampanii zespołem z Opalenicy 5:5. Spory wpływ na stratę punktu w pierwszym sobotnim meczu przez drużynę z gminy Rydzyna miały porażki w grach podwójnych. Obydwa deble miejscowi przegrali po tie breakach 2:3.

Humory tenisiści stołowi Wametu Dąbcze poprawili sobie kilkanaście minut później, pokonując drużynę Nałęcz Ostroróg 6:4. Dzięki tej wygranej, zespół z powiatu leszczyńskiego przypieczętował swój awans do fazy play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej.

Rundę zasadniczą w grupie południowej Wamet Dąbcze kończy na czwartym miejscu z dorobkiem 15. punktów. W fazie play off rywalem ekipy z gminy Rydzyna będzie naszpikowany gwiazdami Darz-Bór Karnieszewice, z byłym mistrzem Polski Arturem Danielem w składzie.

Wamet Dąbcze – Nałęcz Ostroróg 6:4
Jakub Werner – Jakub Cembrowicz 3:0 (13:11, 11:9, 11:9)
Piotr Chmiel – Mateusz Lisiecki 3:0 (11:7, 11:2, 11:5)
Jakub Werner – Mateusz Lisiecki 3:0 (11:5, 11:5, 11:8)
Piotr Chmiel – Jakub Cembrowicz 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)
Denis Bolewicz – Bartosz Starosta 0:3 (10:12, 9:11, 9:11)
Krzysztof Mrozek – Tomasz Cembrowicz 1:3 (8:11, 11:8, 6:11, 5:11)
Mateusz Przybył – Tomasz Cembrowicz 3:1 (5:11, 15:13, 11:4, 12:10)
Tomasz Mrozek – Bartosz Starosta 2:3 (11:9, 8:11, 9:11, 11:9, 5:11)
Werner/Chmiel – J. Cembrowicz/Starosta 2:3 (9:11, 11:5, 12:10, 10:12, 9:11)
K. Mrozek/Przybył – T. Cembrowicz/Lisiecki 3:1 (7:11, 11:8, 11:7, 11:7)

Wamet Dąbcze – MKTS Opalenica 5:5
Jakub Werner – Karol Flieger 3:0 (11:6, 11:5, 14:12)
Piotr Chmiel – Mateusz Krawczyk 3:0 (11:8, 11:5, 11:4)
Jakub Werner – Mateusz Krawczyk 3:0 (11:8, 14:12, 11:4)
Piotr Chmiel – Karol Flieger 3:0 (11:3, 11:2, 11:5)
Krzysztof Mrozek – Paweł Żarski 3:0 (11:8, 11:7, 11:8)
Mateusz Przybył – Marek Podobiński 0:3 (11:13, 4:11, 6:11)
Krzysztof Mrozek – Marek Podobiński 2:3 (8:11, 11:6, 11:8, 5:11, 12:14)
Denis Bolewicz – Paweł Żarski 0:3 (7:11, 9:11, 7:11)
Chmiel/Werner – Flieger/Żarski 2:3 (11:5, 11:7, 9:11, 9:11, 9:11)
K. Mrozek/Przybył – Krawczyk/Podobiński 2:3 (6:11, 8:11, 11:9, 12:10, 7:11)

Wyniki:

13. kolejka 23.02.2019 /sobota/
RLKTS Ochman Raszków – Stella Niechan Gniezno 8:2
LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski – LKTS Luvena Luboń 6:4
KS Polonia Śmigiel – UKS Nałęcz Majster Ostroróg 5:5
KS Wamet Dąbcze – MKTS Opalenica 5:5

14. kolejka 23.02.2019 /sobota/
LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski – Stella Niechan Gniezno 7:3
RLKTS Ochman Raszków – LKTS Luvena Luboń 9:1
KS Wamet Dąbcze – UKS Nałęcz Majster Ostroróg 6:4
KS Polonia Śmigiel – MKTS Opalenica 5:5

Tabela końcowa grupy południowej:

M-ce Klub M PKT BILANS MAŁE PKT
1. RLKTS Ochman Raszków 14  24 101:39  +62
2. LKS Tajfun Ostrów Wlkp. 14  20 79:61  +18
3. KS Polonia Śmigiel 14  18 78:62  +16
4. KS Wamet Dąbcze 14  15 71:69  +2
5. KS Stella Niechan Gniezno 14  13 67:73  -6
6. UKS Nałęcz Majster Ostroróg 14  10 61:79  -18
7. MKTS Opalenica 14  8 55:85  -30
8. LKTS Luvena Luboń 14  4 48:92  -44

Runda finałowa:

zespoły z miejsc 1-4 – faza play off

zespoły z miejsc 6-7 – baraże o utrzymanie

LKTS Luvena Luboń – spadek do 3. ligi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*