70 lecie SOSW w Rydzynie

70 lecie SOSW w Rydzynie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie doczekał 70. rocznicy. Uroczystości zostały poprzedzony mszą świętą, po której uczestnicy przeszli do sali balowej Zamku. Jubileusz był okazją do wieku życzeń, gratulacji i wyróżnień.

Sala balowa była wypełniona po brzegi. Dyrektorka placówki, p. Emilia Nowak była wzruszona ilością gratulacji i życzeń na dalsze lata.

Historia OSW sięga 1949 roku roku. W tym czasie w Rydzynie powstał Państwowy Dom Dziecka, dość szybko przekształcony w Państwowy Zakład Wychowawczy dla Chłopców z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas spotkania można było zobaczyć zdjęcia, przedstawiające historię SOSW. Prezentacja przywołała wspomnienia.

Obecnie placówka kieruje swą ofertę edukacyjno-wychowawczą dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Podopieczni SOSW zaprezentowali program artystyczny, chwaląc się swoimi talentami i umiejętnościami.

Podczas spotkania wręczono odznaki „Przyjaciel Dziecka” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Tym wyróżnieniem uhonorowano starostę Jarosława Wawrzyniaka, Halinę Florek, Teresę Hipsz oraz Lions Club Leszno 200 i burmistrza MiG Rydzyna.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do sal, których były wystawione kroniki oraz poczęstunek dla gości. Towarzyszyły temu rozmowy. Jubileusz upłynął w dobrej atmosferze.

« 1 z 10 »

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy,

Przetarg na przebudowę dróg w gminie Rydzyna

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Dąbcze, Kaczkowo, Pomykowo, Robczysko, Moraczewo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą