75 tys. na komputery

75 tys. na komputery

Od najbliższego piątku (15.05. 2020) samorządy będą mogły ubiegać się o kolejne 180 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli. „To powinno w dużej mierze zniwelować potrzeby, które były zgłaszane przez samorządy” – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W ogłoszonym pod koniec marca programie „Zdalna szkoła” wnioski o dofinansowanie złożyło 2731 spośród 2790 samorządów (98 proc.). Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, dzięki czemu wielu młodych ludzi ma szansę otrzymać komputer.

Gmina Rydzyna z tego programu otrzyma 75 tys. zł. Wcześniej na zakup komputerów udało się pozyskać 70 tys. zł. Będzie ogłoszony przetarg nieograniczony.

Jeszcze nie ustalono, kiedy uczniowie wrócą do szkół. W obecnej sytuacji należy skupić się nad tym, by zdalne nauczanie przyniosło efekty. Komputery mają pomóc w zmniejszeniu nierówności i ułatwić części uczniów dostęp do nauczania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czernina od Kowolki

Smakosze czerniny będą zadowoleni. Na przepyszną zupkę zapraszamy w najbliższy weekend do Pierogarni u Kowolki. Przypominamy o nowych godzinach otwarcia. codziennie, w godzinach 11:00 –

Restauracja w Zamku już otwarta

Restauracja w Zamku już otwarta dla gości! Przystosowanie sal oraz dziedzińca pod nowe wytyczne zajęło trochę czasu, ale już można udać się na pyszny posiłek