Autobus pojedzie do kościoła!

Autobus pojedzie do kościoła!

autobus2Włodarze gminy wzięli pod uwagę prośby i sugestie mieszkańców Dąbcza i udało się zmienić przebieg trasy linii nr 12, w taki sposób aby autobus mógł również zabrać pasażerów z przystanku koło kościoła.

 

 

Informacja ze strony rydzyna.pl:

Kilka dni temu informowaliśmy o zmianach związanych z kursowaniem linii nr 12 z Dąbcza do Leszna. Wsłuchując się w głos i prośby  mieszkańców Dąbcza podjęliśmy rozmowy mające na celu  ustalenie innego przebiegu linii nr 12. W związku z budową drogi Dąbcze – DK5 w trakcie prowadzonych prac, pewnego rodzaju utrudniania związane z ruchem samochodowym są i będą nieuniknione.

Oficjalny komunikat MZK Leszno:

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 4801P na odcinku droga krajowa nr 5 – Dąbcze wykonawca inwestycji firma STRABAG informuje o pozostawieniu kierunku ruchu drogowego tylko w stronę miejscowości Dąbcze.
W związku z powyższym na prośbę władz samorządowych Miasta i Gminy Rydzyna trasa autobusu linii nr 12 w kierunku Leszna w miejscowości Dąbcze będzie przebiegała do przystanku Dąbcze Kościół bez zmian, dalej powrót do Drogi nad zalewem i dojazd do drogi krajowej nr 5 w kierunku Leszna. Od przystanku Al. Konstytucji 3 Maja Galeria autobus linii nr 12 wraca na dotychczasową trasę.

Do odwołania wyłączony zostanie tylko przystanek Dąbcze osiedle zlokalizowane na trasie do Leszna.

Trasa autobusów linii nr 12 w kierunku Dąbcza, Rydzyny, Kłody i Tarnowej Łąki bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Link: MZK LESZNO

 

foto: MZK LESZNO

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożegnali proboszcza z Dąbcza

W kolejnej parafii w gminie Rydzyna pożegnano proboszcza. W Dąbczu parafianie, sołtys z radą sołecka podczas mszy pożegnali odchodzącego proboszcza ks. Wojciecha Mądry zastąpi go

Pożar ścierniska w Kaczkowie [VIDEO]

W Kaczkowie przy drodze S5 doszło do pożaru ścierniska, paliły się również baloty słomy. W akcji brało udział 7 zastępów z OSP Rydzyna, OSP Dąbcze,

Powszechny Spis Rolny 2020

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.