Badają teren bitwy pod Poniecem z 1704 roku

Badają teren bitwy pod Poniecem z 1704 roku

10 i11 sierpnia w Poniecu odbywa się „Operacja Poniec” oraz II zlot grup rekonstrukcji historycznej. Detektoryści już w czwartek zaczęli swoje badania, poszukiwania na polach między Poniecem a Janiszewem, gdzie odbyła się w 1704 roku bitwa pod Poniecem. Planem jest zdobycie jak największej ilości przedmiotów z tej bitwy, pola które są wytyczone to są mniej więcej miejsca działań wojennych z tego okresu gdzie walczyły wojska saskie ze szwedzkimi.

Jak wyjaśnia na Daniel Dylewski członek grupy badań historycznych Regiment, pasjonat historii i poszukiwacz: Jest to czwarta edycja badań pod Poniecem . Podczas tegorocznej edycji celem jest również odnalezienie jak największej ilości śladów z tej bitwy. W tym roku natrafiono na wiele przedmiotów potwierdzających bitwę 1704 roku . Badania na polach będą trwały aż do soboty. Później odbędzie się parada detektorystów i rekonstruktorów w Poniecu. W poszukiwaniach i badaniach na polach oraz w całym przedsięwzięciu bierze udział około 140 detektorystów z całej Polski oraz grupa z Anglii. Są również znani tacy jak Olaf Popkiewicz z swoja ekipą z Polsatu Play z programu „Poszukiwacze historii”.

« 1 z 7 »

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Śmieci w lesie

Kolejny spacer na łonie natury w lesie z dala od miejskiego zgiełku. Zieleń drzew, cisza, spokój i nagle wracamy do rzeczywistości. Mnóstwo śmieci znajduje się