Będą nowe drogi!

Będą nowe drogi!

12191039_1678888039000769_2531062693544645942_n30 października rozpoczęła się przebudowa odcinków dróg w Tworzanicach i Robczysku, a 3 listopada w Przybiniu. Wykonawcą, odpowiedzialnym za wykonanie robót, jest przedsiębiorstwo drogowo- melioracyjne Drogomel.

Wycena za remont dróg została oszacowana na kwotę ok. 70 tys.  To wystarczy, by przebudować drogi w trzech wspomnianych miejscowościach. Dzięki temu nasza gmina stanie się bardziej bezpieczna, a przejazd wygodniejszy.

 

Oficjalnemu rozpoczęciu remontu towarzyszył Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, który nie tylko stara się realizować ważne dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia, ale także uczestniczy w ich realizacji.

 

Mimo że remonty zawsze powodują pewne niedogodności, mieszkańcy już mogą zauważyć pierwsze efekty pracy robotników.  W Tworzanicach i Robczysku pojawiły się już odcinki drogi z nowym asfaltem.

 

Możemy się tylko cieszyć, że nasza gmina staje się coraz piękniejsza, a drogi wygodniejsze. To wszystko pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, a także ich gości.

 

 

źródło: www.facebook.com/rydzyna.official

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u