Co dalej z Gimnazjum?

Co dalej z Gimnazjum?

Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie dołączyło do akcji NIE dla likwidacji gimnazjów! Na szkole pojawił się transparent z napisem: RZĄD CHCE ZLIKWIDOWAĆ TĘ SZKOŁĘ! Uczniowie chętnie sfotografowali się przed budynkiem, wyrażając tym samym solidarność z placówką.

Przypominamy, że protest wiąże się z projektem wygaszania gimnazjum i powrotu do ośmioklasowych podstawówek. Nauczyciele i uczniowie chcą pokazać, że są związani ze swoją szkołą, a zmiany niekoniecznie muszą okazać się pozytywne. Gimnazjum funkcjonuje coraz lepiej, a młodzież chętnie angażuje się w projekty naukowe, sportowe czy charytatywne.

Co będzie dalej z gimnazjami? Zobaczymy. Mamy nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie.

GimnazjumWRydzynie

Źródło: NIE dla likwidacji gimnazjów, www.portalsamorzadowy.pl

8 komentarzy

  1. Dlaczego likwidowac cos co sie sprawdzilo i odpowiada zarowno uczniom jak i nauczycielom moze lepiej by polikwidowac pensje tym wszystkim ktorzy maja takie genialne pomysly

  2. Dlaczego likwidowac gimnazja moze by tak zlikwidowac koryta przy ktorych pasa sie ci genialni pomyslodawcy

  3. Po co zmieniać coś, co jest dobre? Ośmioklasowy system nauczania nie był zły, ale skoro gimnazjum się sprawdziło i funkcjonuje coraz lepiej, nie ma sensu ich likwidować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożegnali proboszcza z Dąbcza

W kolejnej parafii w gminie Rydzyna pożegnano proboszcza. W Dąbczu parafianie, sołtys z radą sołecka podczas mszy pożegnali odchodzącego proboszcza ks. Wojciecha Mądry zastąpi go