Czy faktycznie sport to zdrowie? Palący problem

Czy faktycznie sport to zdrowie? Palący problem

Przekonują nas, że sport to zdrowie ale czy faktycznie? Biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze i wielu innych amatorów aktywności na świeżym powietrzu.  Jedni chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni trenują dla zdrowia, kolejni wyrabiają kondycję. Wszyscy wdychają powietrze, które- czy to nad zalewem Rydzyna czy w samej Rydzynie – pozostawia wiele do życzenia. Wydaję się, że w okresie jesienno- zimowym ci, co „zalegają” w domach są zdrowsi od aktywnych w terenie.

Trują nas nie tylko domy prywatne, ale również firmy, które spalają odpady. Edukacja nie zdaje rezultatu.

To, czym palą nasi mieszkańcy widać podczas zbiórki odpadów selektywnych. Dziwnym trafem w okresie zimowym dużo mniej wystawianych jest worków z tworzywami sztucznymi, a przy wielu posesjach w ogóle ich się nie wystawia

Być może gmina Rydzyna wyznaczy odpowiedniego urzędnika uprawnionego do kontrolowania i pobrania próbek z kotłów.

 

7 thoughts on “Czy faktycznie sport to zdrowie? Palący problem”

  1. Plastiku jest podobna ilość latem i zimą. To dlaczego ich odbiór jest tylko raz w miesiącu. Od stycznia mają wzrosnąć stawki za wywóz śmieci, to może wartoby było wyegzekwować wywóz plastiku dwa razy w miesiącu !!!

  2. Myślę, że czas zacząć sprawdzać czym palą ludzie w piecach. Wystarczy wyjść wieczorem na spacer. Ulica Leszczyńska zadymiona, Sienkiewicza oddychać nie idzie, Rynek, Okrężna no i Wyspiańskiego itd.
    Nieraz czuć en „smród” na zalewie.
    Dziwie się że nikt jeszcze nie zrobił kontroli.

  3. To, że zimą mieszkańcy wystawiają mniej plastików, o niczym nie świadczy. Ja mam piec gazowy, do którego nie da się wrzucić opakowań plastikowych, a też w okresie zimowym mam o wiele mniej odpadów. W zimie używa się mniej napojów, lodów i innych produktów pakowanych w plastik. Może tu jest pies pogrzebany? Za moich czasów większość produktów pakowana była w butelki szklane, które można było bez problemu sprzedać w skupie. Zamiast worków foliowych używano papierowych „tytek” i papieru szarego. To też można było oddać za pieniądze. W lasach rosły grzyby. Nie, jak dzisiaj tony plastikowych odpadów.

  4. Co powiecie na to że nieswiadomie wypijacie plastik z instalacji wodnej ,kto zakłada metalowe rury do wody nowo budowanym domku ręka w górę ,

  5. Być może??? Raczej koniecznie !!!! Codziennie patrzę na te kłęby dymu i nie wiem co z tym zrobić, jak zareagować ? gdzie zadzwonić ? Nie chcę być kablem który donosi na sąsiadów i dlatego jest jak jest.Mam poczucie winy że nic z tym nie robię, a oni bezkarnie robią co robią . Dlatego proszę by uprawnione służby zaczęły działać dla dobra nas wszystkich.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u