Dotacje dla firm z Wielkopolski

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.

Ze względu na spore zainteresowanie wsparciem dla mikro i małych przedsiębiorstw, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie, który znajduje się w Starostwie Powiatowym, przygotował podstawowe informacje na ten temat.

Głównym warunkiem otrzymania dofinansowania jest spadek obrotów w dowolnym miesiącu po 1 marca 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku o co najmniej 30 proc.  

Dofinansowanie z grantu na kapitał obrotowy może zostać wykorzystane przez przedsiębiorcę m.in na: koszty firmy związane z zatrudnieniem pracowników (wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia obowiązkowe), czynsz za wynajem lokali, opłaty za media, zakup towarów, paliwo.

Poziom dofinansowania grantu wynosi do 100 proc. kosztów objętych wnioskiem w okresie od 1 do 3 miesięcy. Pomoc udzielana będzie jednorazowo i wypłacana w jednej transzy.

Operatorem przyjmującym wnioski w formie elektronicznej będzie Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu.

Kwota wnioskowana wyliczana jest na podstawie wzoru:

dla firmy mikro i małej = 7 845,11 zł x √FTE

gdzie FTE – zatrudnienie w firmie w przeliczeniu na pełne etaty

w przypadku samozatrudnionych FTE=1

Szczegółowych informacji udziela Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie

Pl. Kościuszki 4B, 64-100 Leszno

Godziny pracy:

pon. 8.00-18.00, wt.-pt. 7.00-15.00.

Telefony do konsultantów

65 529 68 06, 65 525 69 66

e-mail leszno.fe@wielkopolskie.pl

Skype: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Five Cup – turniej inny niż wszystkie!

Five Cup to niezwykły turniej, który zostanie zorganizowany po raz pierwszy w naszym regionie. Jesteście spragnieni gry w piłkę nożną? Weź udział w turnieju, który zaskoczy Was swoją formułą! Jesteście gotowi, aby podjąć

Uroczyste podniesienie flagi w Nowej Wsi [VIDEO]

Przed dniem Święta Flagi Narodowej w centralnym miejscu przed świetlicą wiejską w Nowej Wsi została podniesiona flaga Polski. Uroczyste wydarzenie zostało zorganizowane prze sołtysa Nowej

Pracowity maj dla Wametu Dąbcze

Maj zapowiada się niezwykle intensywnie dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisiści stołowi zespołu z gminy Rydzyna wezmą udział w imprezach rangi Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw