Dożynki w Miechcinie

Dożynki w Miechcinie

W Miechcinie odbyło się wioskowe święto zakończenia żniw, czyli dożynki.

Organizatorzy co roku wymyślają kolejne atrakcje. W poprzednich latach było już odbieranie porodów, ujeżdżanie byka czy wizyta króla…

W tym roku organizatorzy postanowili przypomnieć mieszkańcom i gościom, w jaki sposób kiedyś odbywały się dożynki. Jako część dekoracji stworzyli atrapę drewnianego młyna, który przed laty stał w Miechcinie i służył gospodarzom do produkcji mąki.

Wiatrak został stworzony z okazji upamiętnienia osób, które zostały rozstrzelane w Miechcinie pod młynem w czasach okresu II Wojny Światowej.

Jak mówią sami organizatorzy:
,,Ta atrapa zbudowana specjalnie na DOŻYNKI to hołd dla bohaterów walki o Wolną Polskę, którzy zostali zamordowani przy młynie w MIECHCINIE . CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”.

Na zaproszenie ?mieszkańców Dożynki Rozpoczęły Dzieci z Zespołu Tańca Ludowego Moraczewo, to one wprowadziły dożynkowy wieniec, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek Polskim Hymnem Narodowym.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego dzieci z Zespołu Moraczewo zatańczyły dożynkowe tańce. Mieszkańcy zachwyceni tym pokazem chętnie dołączyli do wspólnego tańca, zrobiono wspólne zdjęcia i rozpoczęła się zabawa taneczna którą poprowadzili DJe MatrixXx,

Podczas zabawy kolejną atrakcją był niezapowiedziany występ zespołu KOMBIII, który zagrał swoje dwa największe przeboje.

Kiedy zespół KOMBIII dowiedział się, jakie wynagrodzenie z powodu wioskowego budżetu mogą zaproponować organizatorzy za występ na Dożynkach w Miechcinie, więc z uśmiechem podjęli decyzję, że zagrają, ale w zapłacie oczekują głośnych owacji podczas występu, gdyż pieniędzy mają już dosyć i tak też się stało.

Zadowoleni mieszkańcy mówią : ,,Dziękujemy Zespołowi KOMBIII za ludzkie podejście do sprawy”.

tekst/foto: Król Wiesmin

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy,

Przetarg na przebudowę dróg w gminie Rydzyna

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Dąbcze, Kaczkowo, Pomykowo, Robczysko, Moraczewo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą