Droga Dąbcze – Nowa Wieś zamknięta na czas przebudowy

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic wykonuje pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Dąbczu i w Nowej Wsi.

Zgodnie z umową z wykonawcą przebudowa ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie potrwa do końca października br.

W związku z przebudową od 10 września do 11 października 2019 r. będzie całkowicie zamknięty odcinek drogi Dąbcze – Nowa Wieś, od skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi do Szkoły Podstawowej w Dąbczu.

Zalecany objazd wyznaczono przez Dąbcze – Leszno – Nowa Wieś oraz Dąbcze – Tworzanice –Robczysko – Pawłowice – Nowa Wieś.

Drugi etap robót od skrzyżowania z drogą Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi do Kąkolewa i wyłączenie z ruchu drogowego tego odcinka rozpocznie się 18 września br. i potrwa do końca października.

Zakres wycenionych na ok. 5,1 mln zł prac (połowa kosztów stanowi dotacja z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych) to m.in. wzmocnienie krawędzi jezdni i poszerzenie jej do sześciu metrów oraz przebudowa istniejących chodników. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa przebudowane będą wyniesione przejścia dla pieszych oraz zamontowany zostanie radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*