Dzień Seniora w Stowarzyszeniu "Złota Jesień"

Dzień Seniora w Stowarzyszeniu "Złota Jesień"

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Złota Jesień” zorganizowało spotkanie z okazji „Dnia Seniora”. Pierwsze kroki skierowali do kościoła na zamówioną wcześniej mszę świętą, a później udali się na poczęstunek do stołówki p. Wawrzyniak.

Przewodnicząca Koła, p. Irena Kowalska przywitała zgromadzonych gości: burmistrza, przewodniczącego Rady Miejskiej, radnych, p. dr Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie oraz wszystkich seniorów.

Grupa gimnazjalnej młodzieży uświetniła uroczystość ciekawym programem artystycznym, za który otrzymała owacje na stojącą. Młodzi artyści otrzymali od burmistrza słodycze.

Kolejną punktem uroczystości był tort, ufundowany przez burmistrza dla wszystkich seniorów. Życzenia i kwiaty otrzymała – jako seniorka – p. Urszula Kruczek. Także solenizantka, Irena Kowalska została uhonorowana. Mimo że starała się ukryć fakt, iż obchodziła imieniny, dostała bukiet róż od burmistrza i samorządowców. Ponadto p. Beata Nowak własnoręcznie zrobiła tort, który został wręczony przewodniczącej wraz w kwiatami przez przyjaciół.

Na zakończenie części oficjalnej, p. Grażyna Nadolna przeczytała ułożony przez siebie wiersz, pt. „Seniora kuracja”, który wywołał uśmiech na twarzach publiczności.

Seniorzy, młodzi duchem, bawili się do późnych godzin przy muzyce, p. Czesława Lipowicza. Korzystając z okazji, przewodnicząca dziękuje wszystkim za niezapomniane chwile podczas spotkania oraz sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

 

Źródło: Koło Emerytów i Rencistów „Złota Jesień”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rydzyniak wygrywa w Krzywiniu [VIDEO]

Za nami kolejny mecz w Piłkarskiej Lidze Klubów, który rozegrał 4p4s Rydzyniak Rydzyna. Tym razem na wyjeździe, po emocjonującym spotkaniu, udało się wrócić do domu

Informacja o świadczeniu wychowawczym „500+”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie przypomina, iż świadczenie wychowawcze „500+” zostało przyznane na okres świadczeniowy 2019/2021, tj. do 31 maja 2021 r.Zatem nie trzeba