Filip Baliński piąty w I GP Wielkopolski żaków

Filip Baliński zajął piąte miejsce w I Grand Prix Wielkopolski żaków w tenisie stołowym. W gronie żaczek miejsca w przedziale 21-24 zajęła Amelia Szabała. Turniej został rozegrany w Poznaniu.

Baliński bardzo dobrze radził sobie w niedzielnych zawodach. Rywalizację rozpoczął od pokonania Tymoteusza Mizgalskiego (Czternastka Poznań) 3:0. W kolejnej grze ograł Bolesława Matyję (Fair Playce Poznań) również 3:0. W ćwierćfinale Filip Baliński uległ minimalnie Janowi Danielewiczowi (UKS PIONIER GOKIS Kleszczewo) 2:3. W pozostałych pojedynkach gracz Wametu Dąbcze wygrał z Marcelem Matyją (Fair Playce Poznań) 3:0, Adrianem Leśniczakiem (KS Polonia Śmigiel) 3:1, Maciejem Skrzypczakiem (KTS Wijewo) 3:2 oraz ponownie uległ Janowi Danielewiczowi (UKS PIONIER GOKIS Kleszczewo) 1:3.

Jeden z trzech pojedynków w Poznaniu wygrała Amelia Szabała. Zawodniczka Wametu Dąbcze pokonała Michelle Hadzicką (Krajna Złotów) 3:0 oraz uległa Oliwii Trafas (Nałęcz Ostroróg) 1:3 i Adriannie Rodak (Nałęcz Ostroróg) 2:3.

Filip Baliński i Amelia Szabała trenują na co dzień w Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu i są bezpłatne (poniedziałek, środa, piątek w godzinach 17:00-18:30).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*