#idęnaderby: Wyjątkowe debry w Dąbczu!

Derby regionu zakończą pierwszą część sezonu w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W najbliższą sobotę w ostatniej kolejce rundy jesiennej, Wamet Dąbcze podejmie we własnej hali Polonię Śmigiel. Początek spotkania o godzinie 11. Wstęp wolny.

Przed startem sezonu obydwie ekipy solidarnie wzmocniło po dwóch zawodników. Do Wametu dołączyli Jakub Werner (brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów w grze pojedynczej) oraz były akademicki mistrz Europy w grze pojedynczej – Piotr Chmiel. Obydwaj mają za sobą występy w 1. lidze, a znacznie bardziej doświadczony Chmiel przez wiele sezonów występował w LOTTO Superlidze. Sporych wzmocnień w okienku transferowym dokonali także śmiglanie. Polonia parafowała umowy z Krystianem Łukaszewskim oraz z bardzo doświadczonym Kazimierzem Wiszowatym.

Zmiany poczynione w okresie letnim przez obydwa kluby sprawiły, że nigdy wcześniej derby regionu nie były rozegrane w tak silnych składach. Liderzy obydwu drużyn – Piotr Chmiel i Kazimierz Wiszowaty w dotychczasowych spotkaniach nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Szczególnie imponuje były akademicki mistrz Europy, który do stołu podchodził ośmiokrotnie i za każdym razem ogrywał swoich przeciwników w stosunku 3:0. Zbliżony poziom do tych zawodników prezentuje niespełna 18-letni Jakub Werner, który wygrał dotychczas 11 z 12 pojedynków.

Przed sobotnimi derbami wyżej w tabeli sklasyfikowana jest Polonia Śmigiel, która z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje trzecie miejsce. Pozycję niżej plasuje się Wamet, który uzbierał dotychczas siedem “oczek”.

Derby regionu w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej pomiędzy Wametem Dąbcze a Polonią Śmigiel rozpoczną się w sobotę o godzinie 11. Wstęp wolny. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania na portalu rydzyna24.pl.

Składy drużyn:

Wamet Dąbcze: Denis Bolewicz, Piotr Chmiel, Jakub Werner, Mateusz Przybył, Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek

Polonia Śmigiel: Kazimierz Wiszowaty, Krystian Łukaszewski, Andrzej Juszczak, Wojciech Waligórski, Tadeusz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*