Jak przechytrzyć grypę? - kilka porad

Jak przechytrzyć grypę? - kilka porad

Jesień w tym roku jest wyjątkowo kapryśna. Jednego dnia słońce świeci i zachęca nas na spacery, na przykład do parku, a następnego dnia pada deszcz albo są przymrozki. Ciągłe skoki temperatury i nagłe zmiany pogody skutkują całym inwentarzem przykrych dolegliwości, począwszy od kataru, a skończywszy na grypie, czy anginie. Warto podjąć się paru kroków, zapobiegającym przeziębieniu.

Pierwszą propozycją jest aktywność fizyczna. Regularne dbanie o własną kondycję, wzmacnia ją. Czy wybierasz bieganie, jazdę na rowerze, czy ćwiczenia do filmików z Internetu – twoja decyzja. Ważne, że nie siedzisz i nie narzekasz, że jesienna pogoda zniechęca do czynnego spędzania wolnego czasu. Tak nie jest, amatorzy joggingu i spacerów z kijkami 11 listopada mogą się sprawdzić III Biegu Niepodległości w Rydzynie. 🙂

Druga propozycja – trudniejsza do zrealizowania – to wysypianie się. Dobry sen pomaga organizmowi zregenerować siły i odzyskać energię do działania. Brak snu powoduje, że wirus błyskawicznie zaczyna atakować i pakuje bezbronną ofiarę do łóżka. Zarywanie nocek jest dobre na krótką metę. W praktyce zamiast większej wydajności, jesteś przemęczony i mniej kreatywny.

p>Trzecia porada dotyczy dobrego odżywiania. Jeśli twoja dieta jest zbilansowana – możesz zbudować sobie barierę ochronną przed grypą. Przede wszystkim musisz dostarczyć organizmowi białka i witamin, które wesprą twój układ odpornościowy. Często wystarczy zaopatrzyć lodówkę w warzywa, owoce, mięso (najlepiej chude), pochodzące z naturalnej hodowli. Kupować soki lub wyciskać je samodzielnie w sokowirówce. Sprawdzać etykiety i pamiętać, że chemia, co prawda przedłuża ważność produktu, ale nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Poza tym warto cieszyć się życiem i korzystać z niego. Nie zamykać się na ludzi i być pozytywnie nastawionym do otaczającej rzeczywistości. Jeśli poddajesz się swojemu stresowi, automatycznie stajesz się celem dla wirusa grypy. Jest cwany; wyszukuje najsłabszych osobników i ich atakuje. Ważne, by dbać o siebie i znaleźć dobry sposób na odstresowanie. Może warto zacząć ćwiczyć dla redukcji stresu? Aktywność fizyczna wyzwala endorfinę w organizmie i sprawia, że problemy wydają się łatwiejsze do rozwiązania.

Co zrobić jednak, gdy mimo starań, grypa zaatakuje?
Po pierwsze – iść do lekarza. Samodzielne leczenie nikomu nie przyniosło pozytywnych skutków, czasem tylko przedłużyło czas choroby. Pierwsze symptomy choroby: katar, czy ból gardła są zwykle lekceważone jako objaw zwykłego przeziębienia. Mimo to warto skontaktować się z lekarzem, który sprawdzi, co się dzieje w naszym organizmie.

Ośrodek Zdrowia w Rydzynie jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -18.00 i w sobotę od 7.00 do 11.00.

Trzeba też swoje przeleżeć i nie nadwyrężać w tym okresie organizmu. Pozwolić mu wrócić na właściwe tory. A potem… zacząć batalię o swoje zdrowie, by już podczas następnej zimy móc uniknąć przeziębienia i grypy.

Porady na podstawie książki Christopfera Vaseya, pt. „Zima bez grypy”.

Źródło obrazka: www.swawolny.blog.onet.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

stat4u