Jeździmy zdecydowanie za szybko – wyniki akcji „Prędkość”

Pomimo zapowiedzianych ogólnopolskich policyjnych działań pn. „Prędkość”, aż 73 kierujących na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego przekroczyło dozwoloną prędkość. Jedna osoba straciła prawo jazdy.

To ciągle nadmierna prędkość jest przyczyną najtragiczniejszych i najbardziej bulwersujących opinię publiczną wypadków drogowych. Ich ofiarami padają dzieci i dorośli, kierowcy i pasażerowie, piesi i rowerzyści. Na drodze giną Ci, którzy świadomie łamią przepisy, ale niestety także tacy, którzy szanują prawo i zachowują wszelkie środki ostrożności.

Pomimo, że Policja od pewnego czasu zapowiada terminy i zakres swoich działań ciągle liczba osób łamiących prawo jest zatrważająca. Takie też są wyniki wczorajszej akcji „Prędkość” przeprowadzonej na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Podczas działań policjanci skontrolowali 114 pojazdów. Aż 73 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość!

36-letni mieszkaniec gminy Krzemieniewo na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy kierując renault w Garzynie na ul. Leszczyńskiej z prędkością 111km/h. To ponad dwa razy więcej niż w tym miejscu jest dozwolone (50km/h). Oprócz tego pirat drogowy został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

źródło: leszno.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*