Komisje wybrane, II SESJA GMINY RYDZYNA

Druga sesja gminy Rydzyna już za nami. Była owocna w ustalenia. Udało się powołać komisje oraz ustalić wynagrodzenie Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna.

Komisja Rewizyjna: Krystyna Rypińska, Jan Nawrotkiewicz, Piotr Patek, Grażyna Dembicka, Kasprowiak Agnieszka. Przewodniczącym komisji został Jan Nawrotkiewicz.

Komisja skarg i wniosków i petycji: Grażyna Dembicka, Jan Nawrotkiewicz, Marcin Pierzchała, Karol Dembicki, Marek Pietrzak, przewodniczącym został Marcin Pierzchała, zastępcą został Karol Dembicki

Komisja budżetu i finansów: Jan Pawelski, Marcin Otto, Marek Pietrzak, Przewodniczącym komisji został Jan Pawelski, vice Pietrzak Marek.

Komisja oświaty: Marcin Urbanowicz, Krystyna Rypińska, Radosław Kulus, Bonifacy Skrzypczak, Piotr Patek, Agnieszka Kasprowiak, przewodnicząca  Kasprowiak Agnieszka, Krystyna Rypińska  została zastępca przewodniczącego.

Komisja rolnictwa: Marcin Otto, Karol Dembicki, Radosław Kulus, Leszek Skrobała, Przewodniczącym został Marcin Otto a jego zastępcą Radosław Kulus

Interpelacje rozpoczął Jan Pawelski, który przedstawił sprawę lamp zamontowanych w Tworzanicach.

Piotr Patek interpelował miedzy innymi o sprawach związanych z bezpieczeństwem i estetyką Rydzyny. Wspominał o Rynku i trwających naprawach. Więcej możemy dowiedzieć się w filmie.

Swoje interpelacje złożyli również radny Leszek Skrobała, Bonifacy Skrzypczak.

Obecny na sesji radca prawny musiał uświadomić niektórych radnych,  że interpelacje można składać tylko i wyłącznie na piśmie i jedynie przewodniczący możne dopuści do odczytania interpelacji to jego dobra wola. Wynikła dyskusja na temat prawa miedzy radnym Patkiem, przewodniczącym Skiba i radcą prawnym obecnym na sesji.

W wolnych głosach Bonifacy Skrzypczak poruszył temat zakupów dla radnych tabletów argumentował to oszczędnością materiałów biurowych.

Więcej uchwał związanych z budżetem Gminy Rydzyna i całą sesję można obejrzeć na;

 

Jedna myśl nt. „Komisje wybrane, II SESJA GMINY RYDZYNA”

  1. Brawo Panie Piotrku a reszta radnych co ………… a Pan przewodniczący wszystkie rozumy zjadł ? desantowiec !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*