Lekkoatletyka dla każdego

Lekkoatletyka dla każdego

17.12.2015 roku na hali sportowej w Rydzynie został podsumowany program Lekkoatletyka dla każdego. Dzieci ze Szkół Podstawowych w Rydzynie, Dąbczu i Kaczkowie wystartowały w zawodach. Impreza przebiegła we wspaniałej atmosferze, a dzieci poczuły ducha rywalizacji.


Dzieciaki wspólnie się rozgrzały, by następnie wystąpić w następujących konkurencjach: sztafetach wahadłowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego; rzucie oszczepem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą czy rzutach piłeczkami. Najwięcej emocji wzbudziły jednak konkurencje biegowe przez płotki.

W imprezę zaangażowane były uczennice klas sportowo – językowych z drugiej i trzeciej b. Wolontariuszki sprawdziły się w swojej roli już po raz kolejny.

Zawody zakończyło wręczenie nagród. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz zdrowy poczęstunek – jabłuszko, a zwycięskie drużyny dodatkowo medale. Szkoły natomiast uzyskały puchary okolicznościowe. Specjalna nagroda przypadła burmistrzowi Kornelowi Malcherkowi, który promuje sport w gminie Rydzyna.

Źrółą: www.facebook.pl/rydzyna.officjal, fanpage Sport Gimnazjum

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.