Maciej Wiśniewski wicestarostą leszczyńskim

Maciej Wiśniewski wicestarostą leszczyńskim

Maciej Wiśniewski został nowym wicestarostą leszczyńskim. Zastąpił Grzegorza Rusieckiego, który 13 października br.  uzyskał mandat posła.

Wybór Grzegorza Rusieckiego na posła oznaczał automatycznie utratę stanowiska wicestarosty leszczyńskiego. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak zaproponował na swego zastępcę Macieja Wiśniewskiego, mieszkańca Wilkowic w gminie Lipno, aktualnie prowadzącego firmę w branży spożywczej.

Maciej Wiśniewski ma bogate doświadczenie w administracji samorządowej – dwukrotnie był radnym Leszna, również dwukrotnie radnym sejmiku województwa wielkopolskiego, pracował w Ministerstwie Infrastruktury, a także kilka lat był sekretarzem gminy Śmigiel.

Rada Powiatu Leszczyńskiego w tajnym głosowaniu wybrała Macieja Wiśniewskiego na wicestarostę leszczyńskiego – za było 16 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy,

Przetarg na przebudowę dróg w gminie Rydzyna

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Dąbcze, Kaczkowo, Pomykowo, Robczysko, Moraczewo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą