Mieszkaniec gminy Rydzyna najstarszym uczestnikiem Olimpiady

W sobotę 22 września seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu. V Olimpiada Sportowa Seniorów odbyła się na Stadionie przy ul. 17 stycznia. Wzięli w niej udział także zawodnicy z gminy Rydzyna. Wśród nich znalazł się najstarszy uczestnik Olimpiady, który wrócił do domu z pucharem.

Olimpiada została zorganizowana przez Stowarzyszenie Wojskowa Rodzina w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Na uczestników czekało pięć konkurencji: bowling, strzelanie z KBKS, rzut granatem, konkurs praktyczny udzielania pomocy przedmedycznej oraz konkurencje sprawnościowe. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: od 60 do 65 roku życia oraz po 65 roku życia.

Najstarszym uczestnikiem Olimpiady okazał się mieszkaniec gminy Rydzyna oraz członek Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stanisław Marek. Osiemdziesięciosześcioletni mężczyna nadal ma  krzepę i chętnie podejmuje się różnego typu aktywności.

Oprócz zawodów tego dnia odbył się piknik. Zaprezentowały się m.in. mażoretki oraz artyści z pokazem muzycznym. Na koniec na gości czekała zabawa taneczna.

Źródło: Stowarzyszenie “Wojskowa Rodzina”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*