Młodzi radni zaczynają działać

Młodzi radni zaczynają działać

 Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Rydzyna. Działalność MR ma stanowić organ doradczy, dotyczący głosu młodych ludzi w sprawie gminy. Funkcjonuje w formie wolontariatu. Nastolatkowie poważnie podeszli do swojej nowej roli. Podczas zebrania ustalono Prezidium MR oraz wybrano członków Komisji Decyzyjnej. Młodzi ludzie zapewniają, że pomysły przyjdą z czasem i wkrótce o nich będzie głośno.

Zgodnie ze statutem podczas pierwszej sesji odbyły się wybory do Prezidium Młodzieżowej Rady.

Przewodniczącą MR została Oliwia Poprawa, wiceprzewodniczącą – Maja Piechowiak, a Sekretarzem – Julia Zygner. Do Komisji Decyzyjnej zostali wybrani: Mikołaj Masłowski, Aleksandra Jakubowska oraz Jakub Kasprowiak.

Kim są młodzi radni?

Do struktur MR mogły wejść osoby z gminy Rydzyna od 13 do 18 roku życia, które wcześniej wypełniły formularz zgłoszeniowy i… przekonały swoich kolegów do głosowania właśnie na nich. Wybrano dwunastu radnych, którzy różnią się od siebie wieloma rzeczami, ale łączy ich jedno – entuzjazm i chęć działania na rzecz gminy oraz swoich rówieśników. Są wśród nich sportowcy, amatorzy gotowania, przyszły fotograf oraz miłośnicy muzyki. Poniżej przedstawiamy to krótkie informacje na temat członków MR oraz ich fotografie.

Mikołaj Masłowski (16 lat) – uczeń I klasy Zespołu Szkół Ochrony środowiska w Lesznie. Marzy o zawodzie fotografa, dlatego kształci się na tym kierunku. Interesuje się informatyką i fotografiką.

Stanisław Maćkowski (14 lat) – mieszkaniec Dąbcza. Uczęszcza do Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie. Jego zainteresowania to koszykówka i historia . Jako radny chciałby promować gminę, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb młodzieży.

Paulina Antoniak (15 lat) – mieszkanka Kłody. Jest uczennicą im. Sułkowskich w Rydzynie o profilu „sportowo-językowym. Jej zainteresowania to taekwondo, lekkoatletyka i piłka nożna. Po za tym stara się regularnie angażować w życie szkoły Jest osobą aktywną i otwartą na wszelkie propozycje.

Julia Zygner (15 lat) – mieszkanka Tworzanek. Jest uczennicą klasy trzeciej o profilu twórczym w Gimnazjum w Rydzynie.  Stara się pomagać innym w różny sposób i prezentuje się  jak osoba aktywna. Jest otwarta na wszelkie pomysły, związane z życiem gminy.


Jakub Kasprowiak (14 lat) –
mieszkaniec Pomykowa, uczeń Gimnazjum w Rydzynie. Interesuje się motoryzacją. Swój wolny czas spędza aktywnie: grając w piłkę nożną lub jeżdżąc na rowerze.  Ma nadzieję, że jego entuzjazm udzieli się kolegom i koleżankom.


Nikodem Płociniczak (14 lat) –
uczeń klasy drugiej o profilu twórczym w Gimnazjum w Rydzynie. Interesuje się muzyką. W Radzie Miejskiej chciałby poznać zasady działania samorządu oraz zachęcić młodzież do aktywnego działania na rzecz gminy.

Maja Piechowiak (15 lat) – uczęszcza do rydzyńskiego Gimnazjum, gdzie pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Interesuje się muzyką, a w szczególności grą na gitarze. Lubi zawierać nowe znajomości i planuje angażować się w życie gminy.

Oliwia Poprawa (16 lat) – uczennica pierwszej klasy III Ogólnokształcącego Liceum w Lesznie. Interesuje się fotografią i podróżami, ma wiele marzeń i pomysłów, które stara się realizować. Lubię zawierać nowe znajomości, podejmować się różnych wyzwań oraz rozwijać swoje pasję.

Zuzanna Nicpoń (15 lat) – mieszkanka Kłody. Jest uczennicą 3 klasy o profilu twórczym w Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie. Jest osobą aktywną i otwartą na wszelkie pomysły, związane z rozwojem gminy.

Bartosz Adamczak (17 lat) – uczeń klasy drugiej liceum w Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. Jest miłośnikiem sportu i rekreacji oraz zawodnikiem w Klubie Sportowym Wamet Dąbcze. Jest otwarty na nowe wyzwania. Lubi spędzać czas aktywnie, do czego stara się zachęcić swoich rówieśników.

Aleksandra Jakubowska (16 lat) – uczennica pierwszej klasy technikum w Zespole Szkół Rolniczo- Budowlanych w Lesznie. Interesuje się sportem oraz gotowaniem, ma wiele marzeń oraz pomysłów, które stara się zrealizować. Nie boi się nowych wyzwań.

Malwina Matyla (14 lat) – uczennica Gimnazjum w Rydzynie. Jest typem społeczniczki. Interesuje się tańcem i aktorstwem. Lubi pomagać i zawsze stara się dawać z siebie jak najwięcej.

Jakie mają plany?

 

Młodzież chce współpracować z gminą i zachęcać swoich rówieśników do większej aktywności. Przewodnicząca Oliwia Poprawa zapewnia: – Będziemy starać się organizować różnego rodzaju akcje i zabawy dla młodzieży i postaramy się włączyć jako młodzież w życie naszej gminy. Dodaje, że będą dążyć do perfekcji.

Konkretne plany pojawią się jednak z czasem działania MR. Młodzież podejmie się zadań, zaznaczonych w Statucie. Zaczęła już pracę nad pewną akcją, ale póki co – nie chce zdradzić jej szczegółów.

Trzymamy kciuki za młodych Rydzyniaków i cieszymy się, że mamy tak entuzjastycznych i pełnych zapału młodych ludzi.

Katarzyna Zmysłowska

Foto: https://www.facebook.com/rydzyna.official/posts/1681687578720815

2 thoughts on “Młodzi radni zaczynają działać”

  1. Katarzyna Zmysłowska

    Radni, jak jest napisane, będą organem doradczym. Ich działania będą skierowane na aktywność młodzieży. Z naszych informacji wynika, że obecnie są w trakcie tworzenia jednej akcji, ale – póki co – nie zdradzają szczegółów. Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

stat4u