Moja przygoda w muzeum

Moja przygoda w muzeum

12017592_608836079254424_1328952288761217516_o„Moja przygoda w muzeum” tak brzmi tytuł Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu .W tym roku po eliminacjach regionalnych na finał konkursu wpłynęło 1814 prac między innymi z Argentyny, Brazylii ,Chin, Łotwy, Serbii , Turcji.

 

 

 

Wśród laureatów konkursu znaleźli się również młodzi twórcy z sekcji plastycznej działającej w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Jury konkursowe nagrodziło prace Anny Łaty, Weroniki Pietrzak oraz wyróżniło pracę Martyny Jurek. Bardzo wiele prac wykonanych na zajęciach sekcji zostało zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową. Są to prace :Katarzyny Wojciechowskiej, Olgi Szwarczyńskiej, Szymona Zięcika, Sandry Smoły, Martyny Jurek, Agnieszki Stachowiak, Antoniego Strakulskiego, Poli Śmieżewskiej ,Dawida Skiby, Mai  Marcinkowskiej, Szymona Kumolki ,Maksymiliana Paszka, Julii Smoły, Mateusza Jokiela, Aleksandry Serwickiej, Adriana Szorca,  Macieja Zięcika, Wiktorii Raszke, Aleksandry Łoś.

Jury konkursowe nagrodziło również opiekunów  artystycznych za krzewienie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką i muzealnictwem. W gronie nagrodzonych znalazł się również  Jerzy Kopras opiekun rydzyńskiej sekcji plastycznej .

Miło nam poinformować , że również w Toruniu w innym Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” na wystawie pokonkursowej prezentowane będą prace  Hanny Maćkowiak, Weroniki Pietrzak, Antoniego Strakulskiego i Poli Śmieżewskiej. Prace te można obejrzeć w tamtejszej Galerii Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka  .

 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Foto/źródło: www.rok.rydzyna.pl

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Śmiej się z kabaretem Masztalscy

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z występu kabaretu Masztalscy który odbył się w Miejskiej Górce a nasz portal jak zawsze stanął na wysokości zadania i zarejestrował