Nagrody starosty wręczone

Nagrody starosty wręczone

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 31 uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nagrody za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w sporcie i działalności kulturalnej. W obecności rodziców dyplomy wręczył im starosta Jarosław Wawrzyniak.

W ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z powiatu leszczyńskiego samorząd co roku nagradza wyróżniających się uczniów. W tym roku w starostwie złożono 32 wnioski, w tym jeden niespełniający postawionych kryteriów. Było ich dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Leszczyńskiego nagrodami pieniężnymi w kwocie 300 – 1.400 zł uhonorowano 31 uczniów. Warunkiem otrzymania nagrody są znaczące osiągnięcia w nauce, sporcie oraz kulturze i sztuce.

– Serdecznie gratuluje wybitnych wyników w nauce oraz osiągnięć w finałach konkursów i olimpiad wojewódzkich i krajowych, a także dobrych rezultatów w rywalizacji sportowej. Samorząd powiatu na miarę skromnych możliwości budżetowych stara się co roku nagradzać trud i wysiłek młodych jego mieszkańców. Zachęcam do dalszej pracy nad poprawą waszych osiągnięć – mówił podczas spotkania w starostwie z uczniami i ich rodzicami oraz opiekunami starosta Jarosław Wawrzyniak.

WYNIKI – UCZNIOWIE 2016

WYNIKI – STUDENCI

źródło: www.powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożegnali proboszcza z Dąbcza

W kolejnej parafii w gminie Rydzyna pożegnano proboszcza. W Dąbczu parafianie, sołtys z radą sołecka podczas mszy pożegnali odchodzącego proboszcza ks. Wojciecha Mądry zastąpi go

Pożar ścierniska w Kaczkowie [VIDEO]

W Kaczkowie przy drodze S5 doszło do pożaru ścierniska, paliły się również baloty słomy. W akcji brało udział 7 zastępów z OSP Rydzyna, OSP Dąbcze,

Powszechny Spis Rolny 2020

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.