Nocne hałasy

Nocne hałasy

Mieszkańcy Rydzyny skarżą się, że cisza nocna jest zakłócana. Powodem jest hałas, dochodzący z ulicy Przemysłowej. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Hałasy przeszkadzają zwłaszcza starszym mieszkańcom oraz osobom chorym na nadciśnienie. – Nagłe wybudzenie się w nocy jest niebezpieczne dla osób z wysokim ciśnieniem – mówi jedna z mieszkanek.

Postanowiliśmy sprawdzić, skąd dobiegają hałasy. Skontaktowaliśmy się z firmą ViaCon – producentem rur stalowych. – Dołożymy wszelkich starań, by zmniejszyć uciążliwość z tym związaną – zapewniła Katarzyna Etman, koordynator ds. marketingu.

Sytuacja nie jest prosta, ponieważ prace muszą zostać wykonane. Firma znajduje się w strefie przemysłowej, na terenie przeznaczonym na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgłoszenie problemu zaskutkowało natychmiastową odpowiedzią. Zgodnie ze standardami ViaConu „cenny jest nie tylko interes ogółu, ale dobro poszczególnej jednostki”. Oznacza to, iż firma dołoży wszelkich starań, by problem hałasu w godzinach nocnych był mniejszy.

Mamy nadzieję, że interwencja poskutkuje pozytywną zmianą i osoby, mieszkające w okolicach ulicy Przemysłowej, będą mogły w końcu odetchnąć z ulgą.

foto: rydzyna.pl

 

5 komentarzy

  1. Kto był pierwszy Viacon czy ludzie ?? Strefa to strefa kto kazał tam kupiec ziemie w tym kraju wszystko przeszkadza

  2. Drogi Ktosiu. Między innymi dzięki strefie przemysłowej są pieniądze na różne potrzeby mieszkańców gminy, każdy się domaga porządnych dróg, oświetlenia ,porządnej oświaty, dobrej pracy, godnej płacy, no i !! nie możemy się uwsteczniać, a w tym wypadku chodzi o to, że się gorąco zrobiło, okna pootwierano i dochodzi hałas- coś za coś. Można zawsze gorzej trafić np mieszkając przy S5 lub torach kolejowych, ale do wszystkiego można przywyknąć. Pozdrawiam

  3. Ten temat był już kilka lat temu i sprawa hałasu wtedy została rozwiązana w firmie viacon ,ale miłego kilka lat gdzie prędzej był zakaz budowania domów w stronę strefy przemysłowej od strony Kościuszki, teraz gdy się jedzie 5 to domów po tej stronie Rydzyny coraz więcej urząd wydał pozwolenie to niech urząd postawi ekrany a nie firmy pozdrawiam

  4. Hałas z Viaconu to nie tylko problem najbliższych mieszkańców. Ja mieszkam na osiedlu, które powstało dużo wcześniej niż ta firma i hałas w nocy też słyszę. W nocy takie gwałtowne odgłosy niesie daleko.

  5. Skuteczność interwencji zerowa. Odgłosy w nocy niosą się bardzo daleko, a dźwięk konstrukcji stalowej opuszczonej z impetem budzi wielokrotnie w nocy… więc z szacunkiem do ViaCon ale niech przynajmniej nie udają że coś z tym robią.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...