Nowe stroje dla ZTL "Moraczewo"

Nowe stroje dla ZTL "Moraczewo"

W rydzyńskim ośrodku kultury na próbie przed samym wyjazdem na X Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dziecięcego „Ilidža 2019”, który odbędzie się w dniach od 25 do 29 lipca 2019r. spotkali się tancerze i rodzice.

Przybyli również dyrektor ROK Magdalena Szymańska oraz burmistrz MiG Rydzyna Kornel Malcherek którzy przekazali na ręce kierownik i instruktor zespołu Patrycji Maciejewskiej nowe stroje. Na stroje urząd miasta Rydzyny przeznaczył 10 tys. zł.

Są to stroje rozbarskie, śląskie łącznie osiem strojów damskich i cztery chłopięce.

Przypomnijmy że „Ilidža” to coroczny festiwal kulturalny odbywający się w Sarajewie – stolicy Bośni i Hercegowiny. Festiwal powstał w 2009 roku w celu promowania przyjaźni i wymiany kulturalnej między dziećmi w wieku od 10 do 14 lat. Obecnie uczestniczą w nim dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat. Odbywa się corocznie w okresie letnim, w tym roku miesiącu lipcu. Festiwal gościł między innymi grupy folklorystyczne z Albanii, Serbii, Chorwacji, Macedonii, Grecji, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Turcji, Czarnogóry, Mołdawii, Rumunii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Kosowa, Litwy, Izraela, Białorusi i Chin.

Wato podkreślić, że Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo” będzie uczestniczył w X jubileuszowym Festiwalu jako jedyny zaproszony zespół z Polski.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Śmieci w lesie

Kolejny spacer na łonie natury w lesie z dala od miejskiego zgiełku. Zieleń drzew, cisza, spokój i nagle wracamy do rzeczywistości. Mnóstwo śmieci znajduje się