Obchody 100. rocznicy powstania PCK

Obchody 100. rocznicy powstania PCK

W Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie trwa projekt przybliżający uczniom placówki działalność Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja zorganizowana została z okazji 100-lecia powstania najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, która zajmuje się udzielaniem pomocy w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa itp.
Uczestnicy projektu poznają historię PCK, uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy, częstują zdrowymi przekąskami i oglądają tematyczną wystawę prac plastycznych przygotowaną przez wychowanków Internatu. Całość przygotowana została przez Panie Elżbietę Marciniak, Karolinę Skorupińską-Głowacz, Krystynę Prentczyńską, Elżbietę Ratajczak i Elżbietę Jabłońską.
Obchody 100. rocznicy powstania PCK w Polsce zostały objęte honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

tekst: Beata Patek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Śmiej się z kabaretem Masztalscy

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z występu kabaretu Masztalscy który odbył się w Miejskiej Górce a nasz portal jak zawsze stanął na wysokości zadania i zarejestrował