Organizacje pozarządowe gośćmi starosty

Organizacje pozarządowe gośćmi starosty

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych na temat współpracy w 2019 r. oraz głównych założeń programu współpracy na rok 2020.

Z przedstawicielami kilkunastu organizacji pozarządowych spotkali się starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki. Obaj podziękowali za współpracę przy organizacji tegorocznych wydarzeń współfinansowanych z budżetu powiatu leszczyńskiego. W 2019 r. samorząd udzielił wsparcia organizacjom pozarządowym łącznie w kwocie 123 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, kulturę, sztukę i ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomoc społeczną, turystykę i krajoznawstwo, ratownictwo wodne oraz promocję i ochronę zdrowia.

Dla realizacji zadań w 2020 r. starostwo planuje organizację tylko jednego konkursu ofert na realizację zadań o charakterze ponadgminnym, a nie dwóch, jak dotychczas. Udzielanie dotacji w trybie pozakonkursowym (w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), tzw. „małych grantów”, będzie możliwe jedynie w przypadku niewykorzystania środków w konkursie ofert.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

Rycerze zwyciężająrydzyna

Rycerze zaliczyli udany wyjazd do Jeleniej Góry. Zawodnicy wrócili do Rydzyny z przewagą jedenastu punktów nad miejscowym KS Sudety. Tak o zwycięstwie piszą sami koszykarze:

stat4u