Pasowanie na pierwszoklasistów w SP Dąbcze

31 października w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na uroczystość zostali zaproszeni: Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna.

Część artystyczną, pt. „Magiczna szkoła” przygotowały wychowawczynie klas I – panie Katarzyna Sikorska oraz Joanna Jędraszyk. Pierwszaki śpiewająco weszli na scenę, gdzie czekały na nich wyzwania. Starsze koleżanki z klasy VI wcieliły się w prowadzącą i wróżki, a ich pomocnikami były uczennice klasy III. Dzieci stały się żółtodziobami i musiały wykonać zadania, udowadniające, że nadają się na uczniów szkoły podstawowej. Jak się okazało, poszło im doskonale.

Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły Wojciech Jędrzejczak uroczyście pasował uczniów. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Burmistrz Kornel Malcherek podarował dzieciom słodkie upominki.

Po uroczystości w szkole Dyrektor, Rada Rodziców oraz zaproszeni goście udali się na kawę i poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

Tekst: K. Zmysłowska

Foto: Zosia Hasińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*