Piknik dla rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało w Karczmie Borowej piknik  dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego.

PCPR systematycznie organizuje pikniki służące integracji dzieci i rodziców zastępczych. Podczas spotkania w Karczmie Borowej rodziny zastępcze uczestniczyły w treningu sprawnościowym przeprowadzonym przez trenera personalnego z siłowni Transformers z Leszna. Dzieci świetnie bawiły się biorąc udział w grach i zabawach prowadzonych przez pracowników PCPR (wyścigi w workach, malowanie farbami na folii stretch, puszczanie baniek mydlanych, gra w piłkę).

Główną atrakcją pikniku był przyjazd wozu strażackiego. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, a dzieci mogły trenować „gaszenie pożaru”.  Piknik zakończyło pieczenie i konsumpcja kiełbasek przy ognisku.

W spotkaniu z rodzinami zastępczymi uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki i skarbnik Marcin Wydmuch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*