„Plastyka inspirowana muzyką dawną”

„Plastyka inspirowana muzyką dawną”

MALOWANE MUZYKĄ
„Plastyka inspirowana muzyką dawną” to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego towarzyszącemu Ogólnopolskiemu Festiwalowi Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Od wielu lat z powodzeniem w konkursie uczestniczą członkowie sekcji plastycznej Rydzyńskiego Ośrodka Kultury. W tym roku Jury konkursowe pod przewodnictwem Joanny Walisiak-Jankowskiej II miejsce przyznało Aleksandrze Kubiaka wyróżnienie otrzymała Aleksandra Łoś i Zofia Antoniak . Jury nagrodziło również opiekuna artystycznego pana Jerzego Koprasa.
Na wystawę pokonkursową komisja zakwalifikowała 24 prace w tym 6 prac z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury, są to prace Aleksandry Serwickiej, Wiktorii Gorwy, Mai Marcinkowskiej , Dawida Skiby , Jędrzeja Maćkowiaka i Szymona Zięcika.
Laureatki konkursu zostały zaproszone na tygodniowy pobyt do Kalisza. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Beatę Kotecką/Uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu.

 

źródło: facebook.com/rok.rydzyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy,

Przetarg na przebudowę dróg w gminie Rydzyna

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Dąbcze, Kaczkowo, Pomykowo, Robczysko, Moraczewo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą