Podwójne zwycięstwo

11958148_1698011763753514_3517241586939683136_oW środowych meczach w ramach Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno mecze rozgrywały obie drużyny Rydzyniaka Rydzyna. I co ważniejsze, obie drużyny awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

Jako gospodarz swój mecz rozgrywał zespół RKS II Rydzyniak. Rywalem ‚dwójki’ była drużyna Sokoła Włoszakowice. Wraz z początkiem meczu obie drużyny nie kryły się ze swoimi zamiarami- chciały awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Spotkanie obfitowało w wiele okazji strzeleckich, lecz dzisiejszego dnia napastnicy nie mieli dużo szczęścia, przynajmniej do pewnego momentu. Z przebiegu spotkania ujawnia się bardzo delikatna przewaga RKS’u, któremu udało się to potwierdzić trzema bramkami. Gości stać było tylko na honorowe trafienie, jednak warto nadmienić, iż gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, które mógł uczynić mecz o wiele spokojniejszym. Po zwycięstwie 3-1 podopieczni Leszka Barczyńskiego awansowali do kolejnej rundy fazy pucharowej i już z niecierpliwością czekają na losowanie par, by poznać swego kolejnego rywala.

RKS II RYDZYNIAK – Sokół Włoszakowice 3:1 (Hojan, Rzeźniczak, Pluskota)

Na wyjazdowy pojedynek do Pudliszek wyjechali zawodnicy pierwszego zespołu, by rozegrać tam mecz z drużyną Zjednoczonych. Mimo osłabienia brakiem kilku podstawowych zawodników drużyna była bardzo pewna siebie, co można było zauważyć już od samego początku meczu. Goście od razu przejęli inicjatywę i szukali okazji do strzelenia bramki, co udało im się w 20 minucie pierwszej połowy po składnej akcji, którą wykończył Szczefanowicz. Zjednoczeni w pierwszej połowie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Rudziewicza, co było zasługą dobrej postawy lini obronnej. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się drastycznie, nadal to Rydzyniak atakował i próbował uspokoić mecz kolejną bramką. Ta przyszła w 63 minucie po dwójkowej akcji Sobeckiego i Szczefanowicza, którą wykończył ten drugi. Po podwyższeniu prowadzenia RKS oddał nieco inicjatywę gospodarzom, co przełożyło się na kilka niezłych sytuacji bramkowych, jednak Zjednoczeni nie byli tego dnia skuteczni. Końcowy wynik brzmi 0:2 dla Rydzyniaka. Cel, jakim był awans, został zrealizowany w stu procentach!

Zjednoczeni Pudliszki – RKS RYDZYNIAK 0:2 (Szczefanowich x 2)

W ten sposób oba zespoły Rydzyniaka przedłużyły swoje serie zwycięstw i przez resztę tygodnia mogą przygotowywać się do meczów ligowych, które z pewnością okażą się o wiele trudniejsze od pucharowych potyczek.