Policjanci rozpoczęli zabezpieczenie sezonu letniego

Wraz z rozpoczęciem wakacji leszczyńscy policjanci rozpoczęli zabezpieczenie sezonu letniego. Dbałość o bezpieczeństwo osób zamieszkujących i wypoczywających w Lesznie i powiecie leszczyńskim, a także podróżujących drogami regionu to priorytet lokalnych funkcjonariuszy na najbliższy czas.

Już od kilku miesięcy leszczyńscy policjanci przygotowywali się do rozpoczęcia sezonu letniego. Celem funkcjonariuszy jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu leszczyńskiego, a w szczególności dzieciom, które wolnego czasu mają więcej, a nie zawsze korzystają z zorganizowanych form wypoczynku. Policjanci będą zwracali uwagę na sposoby spędzania czasu przez małoletnich, ewentualne naruszenia prawa, spożywanie alkoholu oraz innych substancji odurzających, ale też na naruszenia prawa, zakłócanie porządku publicznego oraz sprzedaż alkoholu niepełnoletnim.

Priorytetem policjantów drogowych będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom leszczyńskich dróg, zminimalizowanie zdarzeń drogowych, przede wszystkim tych najtragiczniejszych. Ruch pojazdów w naszym regionie podczas wakacji jest duży, a ma to związek z krzyżowaniem się dwóch dróg krajowych oraz atrakcyjnym terenem wypoczynkowym.

W rejonie działania Komendy Miejskiej Policji w Lesznie znajduje się ponad 20 jezior, których korzystne usytuowanie przyciąga latem tysiące turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscowościami są Boszkowo, Osieczna, Brenno i Wijewo. To właśnie w tych miejscowościach zostały już zwodowane policyjne łodzie motorowe. Policjanci za sterami motorówek dbają o bezpieczeństwo i spokój osób wypoczywających nad wodą. Podczas wodnych patroli sprawdzają przede wszystkim trzeźwość osób korzystających ze sprzętów pływających.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy szeregi leszczyńskich policjantów zasili dwóch funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu, którzy będą pełnili służbę patrolową w Boszkowie. To właśnie na terenie tej miejscowości wypoczywa najwięcej osób przybywających z całej Polski. Dodatkowo w wakacje organizowane są tam atrakcyjne festiwale muzyczne, które wymagają szczególnego przygotowania i zabezpieczenia Policji.

Monika Żymełka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*