Policyjna akcja „Truck & Bus”

Policyjna akcja „Truck & Bus”

Policjanci z leszczyńskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Truck & Bus”. Głównym celem działań jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów ciężarowych i autobusów w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz nieprawidłowym przewożeniem osób i towarów.

13 października br. na drogach całego kraju przeprowadzana została policyjna akcja „Truck & Bus”. To cykliczne działania Policji ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów oraz kierowców nieprawidłowo przewożących osoby. Jednak oprócz tego uwaga mundurowych skierowana jest na wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W zaledwie kilka godzin policjanci skontrolowali blisko 40 pojazdów. 36 kierowców ciężarówek oraz autobusów zostało ukaranych mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rydzyniak wygrywa w Krzywiniu [VIDEO]

Za nami kolejny mecz w Piłkarskiej Lidze Klubów, który rozegrał 4p4s Rydzyniak Rydzyna. Tym razem na wyjeździe, po emocjonującym spotkaniu, udało się wrócić do domu

Informacja o świadczeniu wychowawczym „500+”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie przypomina, iż świadczenie wychowawcze „500+” zostało przyznane na okres świadczeniowy 2019/2021, tj. do 31 maja 2021 r.Zatem nie trzeba