Policyjne podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

Policyjne podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

Policjanci podsumowali ostatni dzień starego roku i pierwszy nowego 2019. Na leszczyńskich drogach nie odnotowano poważnych zdarzeń w ruchu drogowych, nie było też zgłoszeń o uszkodzeniach mienia lub bójkach czy pobiciach.

Sylwester i Nowy Rok to dni, w które do pracy zaangażowanych jest większa ilość policyjnych patroli. Ma to związek zarówno z wzmożonym ruchem drogowym oraz trwającymi w mieście i powiecie imprezami związanymi z powitaniem nowego roku.

W zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego w tym czasie zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. Na szczęście na drogach naszego regionu nie doszło do poważnych zdarzeń, jedynie odnotowano 6 niegroźnych kolizji. W poranek sylwestrowy policjanci drogówki w Kąkolewie zatrzymali 40-letniej mieszkance Leszna prawo jazdy, za kierowanie osobowym fordem z prędkością 101km/h w terenie zabudowanym, gdzie dozwoloną prędkością jest 50km/h.

W trakcie dwóch dni zatrzymano jedną osobę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Był to 33-letni obywatel Ukrainy, który w Nowy Rok około godz. 17.00 w rejonie skrzyżowania ulic Śniadeckich i Karasia wjechał Oplem Vivaro na tzw. azyl dla pieszych, a następnie w znak drogowy, który przewracając się uderzył w jadący z przeciwnego kierunku, czyli od strony Al. Krasińskiego w kierunku ul. Fabrycznej samochód marki Ford Focus, którego kierującym był mieszkaniec Poznania. Kierowca opla nie zatrzymał się po tym zdarzeniu, a odjechał w kierunku ul. Marcinkowskiego. W ślad za nim ruszył kierowca forda, który zatrzymał kierowcę dostawczaka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że obywatel Ukrainy miał ponad 2.40 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Niebawem usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowanie kolizji. Grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie kary pieniężne.

Ponadto policjanci zatrzymali dwie osoby posiadające niewielkie ilości środków odurzających.

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rydzyniak wygrywa w Krzywiniu [VIDEO]

Za nami kolejny mecz w Piłkarskiej Lidze Klubów, który rozegrał 4p4s Rydzyniak Rydzyna. Tym razem na wyjeździe, po emocjonującym spotkaniu, udało się wrócić do domu

Informacja o świadczeniu wychowawczym „500+”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie przypomina, iż świadczenie wychowawcze „500+” zostało przyznane na okres świadczeniowy 2019/2021, tj. do 31 maja 2021 r.Zatem nie trzeba