Poszerzają drogę w Dąbczu i Nowej Wsi

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic kończy pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Dąbczu i w Nowej Wsi.

Do 10 września br. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna zadeklarowało wykonanie robót drogowych, dla których zamknięta została droga powiatowa Dąbcze – Nowa Wieś, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną przed posesją nr 66 w Dąbczu do posesji nr 20 a w Nowej Wsi, przed skrzyżowaniem z drogą powiatową Leszno – Pawłowice. To pierwszy etap przebudowy ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie.

Roboty polegają na wzmocnieniu istniejącej krawędzi jezdni i jej poszerzeniu do sześciu metrów, przebudowie istniejących chodników, regulacji studni wpustowych kanalizacji deszczowej oraz oczyszczeniu i wyprofilowaniu rowów drogowych. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa przebudowane będą wyniesione przejścia dla pieszych oraz zamontowany zostanie radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu.

Inwestycja powiatowa ma zakończyć się w październiku br. i będzie kosztować ok. 5,1 mln zł. Połowę kosztów stanowić będzie dotacja z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Jedna myśl nt. „Poszerzają drogę w Dąbczu i Nowej Wsi”

 1. 10 września powiat-leszczynski.pl zamieścił poniższy komunikat:

  „Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic wykonuje pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Dąbczu i w Nowej Wsi.

  W związku z przebudową od 10 września do 11 października 2019 r. będzie całkowicie zamknięty odcinek drogi Dąbcze – Nowa Wieś, od skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi do Szkoły Podstawowej w Dąbczu.

  Zalecany objazd wyznaczono przez Dąbcze – Leszno – Nowa Wieś oraz Dąbcze – Tworzanice –Robczysko – Pawłowice – Nowa Wieś.

  Drugi etap robót od skrzyżowania z drogą Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi do Kąkolewa i wyłączenie z ruchu drogowego tego odcinka rozpocznie się 18 września br. i potrwa do końca października.”

  Po co wydani komunikat o zamknięciu od 20 sierpnia do 10 września, żeby go wydłużyć do 11 października?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*