Powiat otrzyma dotację z budżetu państwa

Powiat leszczyński otrzyma prawie 2,4 mln zł dotacji z budżetu państwa na przebudowaną drogę Mórkowo – Wilkowice. Władze samorządowe podpisały umowę z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską.

W lipcu br. spółka Drogbud Gostyń przebudowała ok. 3,7 km drogi powiatowej od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do ul. Dworcowej w Wilkowicach. Droga została poszerzona do sześciu metrów, zbudowano chodniki, przebudowano odwodnienie, oczyszczono i wyprofilowano rowy drogowe. Zamontowano także aktywne oznakowanie przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz perony wzdłuż przystanków autobusowych w Mórkowie i Wilkowicach.

Powiat otrzyma na wartą 4 737 916 zł inwestycję 2 368 957 zł dotacji z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Umowę o dofinansowanie podpisali w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*