Powiat posadził drzewa

Powiat posadził drzewa

W tegorocznej – już czwartej – edycji  programu edukacyjnego „Zadrzewiamy Powiat” posadzono przy drogach aż 380 drzew. Nasadzenia przeprowadzone zostały przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Ich koszt wyniósł ok. 23 tys. zł., co – choć oznacza sporą kwotę – jest niczym w porównaniu z wartością drzew dla środowiska i dla nas samych.

Coroczna akcja jest skutkiem wykonywania obowiązkowych nasadzeń zastępczych w ramach planowanej wycinki drzew.

– Jej cel to pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu leszczyńskiego drzewostanu w odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom, jak i zwierzętom, w tym m.in. pszczołom. Na ten cel przeznaczono z budżetu powiatu ok. 23 tys. zł – podkreśla Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

W tym roku w październiku i listopadzie posadzono drzewa w aż dziewięciu lokalizacjach. W Przybyszewie przy drodze już rośnie 45 szt. klona kulistego, przy drodze Nowa Wieś – Pawłowice – 110 szt. klona zwyczajnego. Także przy drodze Dąbcze – Rydzyna  pojawiły się nowe drzewa. I tak, posadzono tam:  11 szt. lipy drobnolistnej oraz 33 szt. klona kulistego.

Ponadto przy drodze w Dąbczu pojawiło się aż 100 szt. jarzębu szwedzkiego, przy drodze w Wilkowicach – 22 szt. klona kulistego, przy drodze od granicy z gminą Przemęt w kierunku Włoszakowic – 25 szt. klona zwyczajnego, przy drodze Pawłowice – Lubonia – 25 szt. klona zwyczajnego i przy drodze Pawłowice – Kociugi – 9 szt. lipy drobnolistnej.

Jak widać, w powiecie leszczyńskim zadrzewianie idzie pełną parą. 🙂 Jako mieszkańcy gminy Rydzyna cieszymy się, że i przy drodze, prowadzącej do Dąbcza i Nowej Wsi posadzono część nowych drzew.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożegnali proboszcza z Dąbcza

W kolejnej parafii w gminie Rydzyna pożegnano proboszcza. W Dąbczu parafianie, sołtys z radą sołecka podczas mszy pożegnali odchodzącego proboszcza ks. Wojciecha Mądry zastąpi go

Pożar ścierniska w Kaczkowie [VIDEO]

W Kaczkowie przy drodze S5 doszło do pożaru ścierniska, paliły się również baloty słomy. W akcji brało udział 7 zastępów z OSP Rydzyna, OSP Dąbcze,

Powszechny Spis Rolny 2020

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.