Praca Pawła Raszke na II miejscu

„Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat” pod taką nazwą leszczyńska Polica ogłosiła konkurs plastyczny na plakat, w którym mogli wziąć udział uczniowie z klas IV z terenu powiatu leszczyńskiego. W miniony piątek wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody.

W maju br. leszczyńska Policja ogłosiła konkurs plastyczny o nazwie „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat” pod honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego. Konkurs na plakat dedykowany był wyłącznie dla uczniów klas IV ze szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego.

Celem konkursu było między innymi rozpowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat wykorzystania ekologicznych środków transportu jakim niewątpliwie jest rower oraz edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze, a także przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie trwania konkursu dzielnicowi w powiecie, spotykali się z dziećmi na pogadankach w tematyce związanej z konkursem. Zagadnienia poruszane podczas spotkań z policjantami miały zainspirować uczniów do „przelania” swoich refleksji na papier.

Swoje prace nadesłało ponad 60 osób. Choć komisja nie miała łatwego zadania to spośród nadesłanych plakatów wyłoniono trzy najlepsze, a dwa kolejne otrzymały wyróżnienia. I tak:

I miejsce zajęła praca Marii Skorupińskiej z Szkoły Podstawowej z Lipna

II miejsce zajęła praca Blanki Mierzyńskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach

II miejsce zajęła praca Pawła Raszke z Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Natomiast wyróżnienia przyznano:

Zuzannie Jaraczewskiej z Szkoły Podstawowej w Dłużynie

Julii Łuczak z Szkoły Podstawowej w Wijewie

Zwycięzcy, gratulacje odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Krzysztofa Nowaka, Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, Wicestarosty Grzegorza Rusieckiego i Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie Agnieszki Brzezińskiej.

Za zajęcie I miejsca w konkursie, Maria Skorupińska otrzymała rower górski, za zajęcie II i III miejsca uczestnicy otrzymali kaski rowerowe, natomiast wyróżnieni upominki.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*