Projekt edukacyjny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”

Projekt edukacyjny „Magia Świąt Bożego Narodzenia”

W okresie przedświątecznym w klasach dla dzieci z autyzmem w SOSW w Rydzynie zrealizowano projekt edukacyjny pod hasłem „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

1. Wycieczka do firmy Celnik – zapoznanie się z procesem produkcyjnym wytwarzania szklanych bombek choinkowy oraz udział w warsztatach, podczas których uczniowie samodzielnie ozdabiali bombkę według własnego pomysłu.

2. Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Lesznie – tematem przewodnim spotkania były zwyczaje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia połączone z warsztatami plastycznymi.

3. Wycieczka do Nadleśnictwa w Karcu – lekcja przyrodniczo- ekologiczna.

4. Warsztaty świąteczne z rodzicami uczniów, połączone z odwiedzinami Świętego Mikołaja.

5. Warsztaty kulinarne- pieczenie i ozdabiane pierników.

6. Wigilia klasowa- wizyta Gwiazdora, wręczenie dzieciom upominków, wspólne kolędowanie.

Udział w projekcie pozwolił uczniom poszerzyć wiedze na temat obrzędowości bożonarodzeniowej oraz umocnić relacje w zespole uczniowskim poprzez wspólną realizacje zadań.

źródło: soswrydzyna.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u