Przede wszystkim zabawa!

Przede wszystkim zabawa!

Rydzyńska Akademia Piłkarska powstała w 2010 roku, kiedy do dyspozycji został oddany nowo-wybudowany Orlik. Od tego dzieciaki rozwijają pasję piłki nożnej. Młodzież trenuje pod czujnym okiem trenera, Łukasza Sobeckiego. Przy okazji informujemy, że zapisy do RAP-u trwają przez cały rok i nadal można zapisywać swoje pociechy na zajęcia. Zachęcamy dzieci od 7 do 13 roku życia do treningów w Rydzyńskiej Akademii Piłkarskiej.

Łukasz Sobecki podkreśla: – Nie ma u nas selekcji zawodników. Praktycznie każdy, kto chce trenować, znajdzie miejsce w naszej drużynie. Piłka nożna ma być dla dzieciaków zabawą. I tak jest, o czym świadczą uśmiechnięte twarze młodych piłkarzy. Najmłodsi zawodnicy „Żacy” są uczniami klas 1 – 2 i dopiero w tym roku zaczęli grać w lidze. Starsi, czyli grupa Orlik (3-4 klasa) oraz Młodzików (5-6 klasa) od początku próbują swoich sił w lidze. Grają z takimi zespołami jak młodzież leszczyńskiej Polonii, czy Rawicką Rawią. Rok temu nasi piłkarze pokazali się z jak najlepszej strony podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna. Młodzicy uplasowali się na pierwszym miejscu podium, a ich młodsi koledzy zdobyli trzecie miejsce. To pokazuje, że w rydzyńskich dzieciach istnieje piłkarski potencjał.

Rok treningowy jest podzielony na trzy cykle. Pierwszym z nich są ćwiczenia kondycyjne, które przygotowują młodych zawodników do rozgrywek w lidze. Drugim, który trwa w okresie rozgrywek, są treningi kondycyjne, połączone z grą w piłkę nożną. Najwięcej frajdy dzieciakom sprawiają jednak treningi po zakończeniu sezonu, gdy po prostu grają w nogę.

RAP jest finansowany przez Urząd Miasta i Gminy Rydzyna oraz Starostwo Powiatowe. Dzięki czemu dzieciaki mają piłki oraz stroje piłkarskie. Opłata rodziców za uczestnictwo w treningach wynosi miesięcznie 20 złotych, co pozwala na korzystanie z hali oraz finansowanie wyjazdów na mecze. – Pomoc rodziców jest nieoceniona – mówi Sobecki. – Podczas wyjazdów zabierają prywatnymi samochodami po trzech, czterech chłopców. Rodzice są także najwierniejszymi kibicami swoich dzieci i wspierają ich podczas meczów.

Nie sama gra zajmuje młodych zawodników. Dzieci chętnie włączają się do akcji charytatywnych. Ostatnio współpracowali z innymi klubikami piłkarskimi i przygotowali sprzęt sportowy oraz stroje piłkarskie dla swoich rówieśników z Afryki.

Razem z Łukaszem Sobeckim zachęcamy dzieciaki do aktywnego wypoczynku i zapraszamy na treningi do Rydzyńskiej Akademii Piłkarskiej.

« 1 z 2 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

stat4u