Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet Dąbcze w ćwierćfinale o trofeum Josefa Simecka

Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet Dąbcze w ćwierćfinale o trofeum Josefa Simecka

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zapewnili sobie w niedzielę awans do ćwierćfinału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka! Gracze z gminy Rydzyna pokonali na wyjeździe niemieckim TSG Zellertal aż 7:0 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na drugim miejscu w grupie „C”.

Spotkanie w Zellertal od początku do końca przebiegało pod dyktando drużyny z powiatu leszczyńskiego. W całym meczu przyjezdzi oddali swoim przeciwnikom zaledwie trzy sety! Komplety punktów dla Wametu w spotkaniu z Zellertal wywalczyli bracia Krzysztof i Tomasz Mrozkowie oraz Mateusz Przybył. W grze podwójnej przekonywujące zwycięstwo odniosła z kolei para Wojciech Chrząszcz/Tomasz Mrozek.

Ostatecznie Wamet Dąbcze rywalizację w grupie „C” Pucharu Europy TT Inter Cup zakończył na drugim miejscu, ustępując pola tylko spadkowiczowi z włoskiej ekstraklasy – ASD Tennistavolo Norbello.

Oprócz Wametu Dąbcze o trofeum Josefa Simecka powalczą także TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy), TTV Rees-Groin (Niemcy), ATUS Gumpoldkirchen (Austria), TSV Korntal Tischtennis (Niemcy), PPC Jeumont (Francja), Ingre CMPJM (Francja) i KS Orlicz Suchedniów (Polska). Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w poniedziałek lub wtorek.

TSG Zellertal – Klub Sportowy Wamet Dąbcze 0:7
Matthias Ermel – Krzysztof Mrozek 0:3 (-8,-7,-1)
Silke Ermel – Tomasz Mrozek 1:3 (5,-5,-8,-10)
Lukas Grünewald – Mateusz Przybyl 0:3 (-9,-7,-2)
Silke Ermel/Lukas Grünewald – Wojtek Chrząszcz/Tomasz Mrozek 0:3 (-6,-7,-9)
Matthias Ermel – Tomasz Mrozek 0:3 (-8,-3,-6)
Lukas Grünewald -Krzysztof Mrozek 0:3 (-7,-8,-9)
Silke Ermel – Mateusz Przybyl 2:3 (-8,2,-5,8,-11)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...