Rozmowy ateisty z księdzem Radkiem

Ks. katolicki vs zdeklarowany ateista… Wydawać by się mogło, że tych dwoje nie dogada się, a każdy z nich będzie próbował przeforsować swoją prawdę. Tymczasem taki dialog jest nie tylko potrzebny, ale i możliwy.

Ks. Radek Rakowski był wikarym w rydzyńskiej parafii. Już wtedy wykazywał się inicjatywą i angażował się w życie lokalnej społeczności. Po przeniesieniu do Poznania, nie tylko nie zaprzestał swoich działań na rzecz innych, ale również zaaktywizował ludzi do czynienia dobra.

Akcje księdza okazały się na tyle interesujące, że powstał wywiad – rzeka, umieszczony w książce: “Uczynki i działania, czyli na kury na Madagaskar”. Smaczku nadaje fakt, że rozmówcą Rakowskiego jest zdeklarowany ateista, Paweł Cieliczko.

“Ramą narracyjną dla książki są akcje charytatywne organizowane lub wspierane przez księdza, jednak nie zabrakło też niewygodnych i trudnych pytań”. – informuje nas Katarzyna Cieliczko – Słupianek, prezeska debiutującego Wydawnictwa “Druga Strona Poznania”.

Książka, której tytuł nawiązuje do słynnej akcji ks. Radka, ukaże się 9 stycznia 2018 roku. Chętni mogą zakupić ją w przedsprzedaży,  za pośrednictwem strony wydawnictwa www.drugastronapoznania.pl, która potrwa od 6 do 9 stycznia.
“Osobom, które dokonają zakupu w przedsprzedaży
zapewniamy darmową przesyłkę oraz egzemplarze z autografami rozmówców” – informuje wydawnictwo.

Warto rozważyć zakup pozycji, nie tylko ze względu na ciekawy temat. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*