Rycerze wygrywają mecz na szczycie

27 października w rydzyńskiej hali Rycerze Rydzyna gościli niepokonany do tej pory zespół Spójna II Stargard. Stawką meczu była pozycja lidera w tabeli trzeciej ligi.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi większej niż 4 pkt. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 18:16.

W drugich dziesięciu minutach sporo błędów z obu stron. Agresywna gra spowodowała dużą ilość fauli. W połowie drugiej kwarty Rycerze „odskakują” na 9 punktowe prowadzenie. Ambitna gra Spojnii i proste błędy gospodarzy niwelują zaliczkę i do szatni zawodnicy wrócili z wynikiem 42:42.

Trzecią odsłonę Rycerze zaczęli od mocnego uderzenia. Goście jednak szybko wrócili do gry.

Stawka meczu była wysoka. Widać było, że między zawodnikami mocno „iskrzy”. Przed ostatnią kwarta był wynik 72:67. Rycerze podkręcili tempo. Lepsza obrona, szybka gra w ataku i celne rzuty z dystansu dały 16 punktowe prowadzenie w połowie tej odsłony.

Niestety od tego momentu nastąpiło rozprężenie miejscowych. Zawodnicy ze Stargardu ruszyli do odrabiania strat. W grze Rycerzy wkradło się sporo nerwowości. Na szczęście dwie kolejne udane akcje uspokoiły sytuacje i dwa punkty zostały w Rydzynie

Rycerze Rydzyna 92:86 Spójna II Stargard