Seniorzy rozpoczęli sezon w Luboniu

Czterech reprezentantów Wametu Dąbcze wystartowało w minioną niedzielę w I Grand Prix Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym. Najlepiej w silnej stawce zaprezentował się Wojciech Chrząszcz, który został sklasyfikowany na miejscach 9-12.

Otwierające sezon Grand Prix Wielkopolski zgromadziło na starcie rekordową liczbę uczestników. Do Lubonia przyjechało aż 87. tenisistów stołowych. W tak licznej stawce dzielnie walczyli zawodnicy Wametu Dąbcze. Najwyższą lokatę w niedzielnej imprezie zajął Wojciech Chrząszcz, dla którego był to oficjalny debiut w ekipie z gminy Rydzyna. Były zawodnik Morlin Ostróda turniej zakończył w przedziale miejsc 9-12. W Luboniu Chrząszcz pokonał Wojciecha Wasiółkę (Błękitni Niechłód) 3:1, Grzegorza Sarnika (Piast Ostrzeszów) 3:2 oraz przegrał z Adrianem Spychałą (Ochman Raszków) 1:3 i Mateuszem Lisieckim (Tajfun Ostrów Wielkopolski) 0:3.

Na pozycjach 17-24 start I Grand Prix Wielkopolski seniorów zakończyli Krzysztof Mrozek i Mateusz Przybył. Pierwszy w Luboniu ograł Karola Fliegera (MKTS Opalenica) 3:2 oraz przegrał z Mateuszem Lisieckim (Tajfun Ostrów Wielkopolski) 0:3 i Wojciechem Iwasyszynem (Piast Ostrzeszów) 0:3. Przybył z kolei pokonał Piotra Filodę (Optimum Lubasz) 3:0, Wojciecha Miczugę (Wielkopolska Komorniki) 3:1 i Pawła Żarskiego (MKTS Opalenica) 3:2 oraz przegrał z Adrianem Spychałą (Ochman Raszków) 0:3 i Marcinem Żabińskim (Smecz Konin) 0:3.

Czwarty, najmłodszy gracz Wametu Dąbcze w niedzielnym turnieju – Tomasz Mrozek, uplasował się na pozycjach 41-48. W inauguracyjnych zawodach młodszy z braci Mrozków pokonał Grzegorza Nowaka (LKTS Luboń) 3:1 oraz przegrał z Wojciechem Chwastyniakiem (Błętkitni Niechłód) 1:3 i Wiktorem Talarem (Żaki Taczanów) 0:3.

Triumfatorem I Grand Prix Wielkopolski został Adrian Spychała, przed Rafałem Dworakowskim i Maciejem Wiśniewskim (wszyscy Ochman Raszków).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*