Sfinks Rydzyna, czyli teakwondo w Rydzynie

Sfinks Rydzyna, czyli teakwondo w Rydzynie

 

Sporty walki rozwijają nie tylko kondycję fizyczną, ale również charakter. Dzieci i młodzież, którzy trenują taekwondo pod okiem Kamila Krakowskiego, ćwiczą dyscyplinę i koordynację ruchową, co sprawia, że rozwija się ich ogólna sprawność fizyczna. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, ale zawodnicy mogą uczestniczyć także w piątkowych sparingach w Święciechowie. Niestety, na treningi w Rydzynie przychodzi mało osób, ale ilość nie przekłada się na jakość. Młodzi sportowcy zajmują się wysokie miejsca w zawodach, co pokazuje, że poziom ich umiejętności jest wysoki.

 

Sfinks Rydzyna jest klubikiem, podległym pod klub w Święciechowie. W najbliższą sobotę zawodnicy wyjeżdżają na zawody Pucharu Polski do Olsztyna. Będziemy trzymać kciuki! 🙂 W zawodach w Polsce mogą startować dzieci powyżej 10 lat (młodsze tylko w zawodach klubowych). Mają również możliwość uczestnictwa w obozach sportowych dwa razy do roku. Stroje kupowane i ochronki młodzież kupuje we własnym zakresie, choć, np. bardzo często klubowe stroje są sponsorowane i wręczane podczas zawodów, czy obozów.

Młodzież nie tylko zdobywa punkty i wysokie miejsca na zawodach, ale i dąży do uzyskaniu kolejnych kolorów. Dzieci zaczynają od białego pasa, później uzyskują biało-żółty, następnie kolejno: żółty, żółto-zielony, zielony, zielono – niebieski, niebieski, niebiesko – czerwony, czerwony, czerwono – czarny i ostatecznie czarny. Pasy uzyskuje się za osiągnięcia, jednak szybkość ich zdobywania zależy od pieniędzy klubu. Bogatsze kluby częściej organizują wydarzenia, podczas których można zaprezentować swoje zdolność i uzyskać awans.

Koreański sport ma wiele zalet, które pomagają także poza matą. Zawodnicy, którzy przychodzą na treningi już od piątego roku życia, uczą się słuchania i mają autorytet, który kształtuje ich charakter. Kamil Krakowski mówi, że: – Często się zdarza, że rodzice proszą o to, by powiedzieć dzieciom, żeby jadły marchewkę. I wtedy te maluchy wcinają marchewkę, by mieć dużo siły na treningach. Podobnie jest w przypadku noszenia zimą czapki, czy nauki.

Treningi kosztują 80 zł na msc., co zależy od ceny wynajmowanej sali na Hali. Zajęcia wspierane są także przez Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie. Niestety, klub rzadko może liczyć na pomoc sponsorów, dlatego współpraca z rodzicami jest niezbędna.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

stat4u