SOSW Rydzyna po kolejnym etapie przebudowy

SOSW Rydzyna po kolejnym etapie przebudowy

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym zakończono kolejny etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do przepisów przeciwpożarowych.

To była kolejna w ciągu ostatnich lat inwestycja w obiektach SOSW. W 2018 r. z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został pierwszy etap prac o wartości 791 tys. zł. W tym roku kontynuowane były prace przystosowujące budynki szkolne do przepisów przeciwpożarowych. Firma Kosmala Electric z Leszna wygrała przetarg na drugi etap prac, na który w budżecie samorządu przeznaczono ok. 570 tys. zł.

Tegoroczny zakres prac w oficynie zachodniej SOSW w Rydzynie obejmował budowę instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowej instalacji elektrycznej, instalacji niskoprądowych oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych, malowanie korytarzy i klatek schodowych.  W części nieużytkowej na piętrze powstały długo wyczekiwane trzy toalety:  dla uczniów – żeńska i męska oraz dla nauczycieli. Ponadto zmodernizowano po 25 latach toalety na parterze dla nauczycieli i administracji.  Prace zostały zaakceptowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

W kolejnych latach planowane są następne prace, tym razem w zakresie dostosowania  części oficyny wschodniej SOSW do przepisów przeciwpożarowych. Do wykonania pozostało wydzielenie stref przeciwpożarowych oraz budowa instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej  i częściowo instalacji elektrycznej.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

Rycerze zwyciężająrydzyna

Rycerze zaliczyli udany wyjazd do Jeleniej Góry. Zawodnicy wrócili do Rydzyny z przewagą jedenastu punktów nad miejscowym KS Sudety. Tak o zwycięstwie piszą sami koszykarze:

stat4u