SOSW Rydzyna po kolejnym etapie przebudowy

SOSW Rydzyna po kolejnym etapie przebudowy

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym zakończono kolejny etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do przepisów przeciwpożarowych.

To była kolejna w ciągu ostatnich lat inwestycja w obiektach SOSW. W 2018 r. z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został pierwszy etap prac o wartości 791 tys. zł. W tym roku kontynuowane były prace przystosowujące budynki szkolne do przepisów przeciwpożarowych. Firma Kosmala Electric z Leszna wygrała przetarg na drugi etap prac, na który w budżecie samorządu przeznaczono ok. 570 tys. zł.

Tegoroczny zakres prac w oficynie zachodniej SOSW w Rydzynie obejmował budowę instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowej instalacji elektrycznej, instalacji niskoprądowych oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych, malowanie korytarzy i klatek schodowych.  W części nieużytkowej na piętrze powstały długo wyczekiwane trzy toalety:  dla uczniów – żeńska i męska oraz dla nauczycieli. Ponadto zmodernizowano po 25 latach toalety na parterze dla nauczycieli i administracji.  Prace zostały zaakceptowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

W kolejnych latach planowane są następne prace, tym razem w zakresie dostosowania  części oficyny wschodniej SOSW do przepisów przeciwpożarowych. Do wykonania pozostało wydzielenie stref przeciwpożarowych oraz budowa instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej  i częściowo instalacji elektrycznej.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Zorganizuj przyjęcie w Pierogarni u Kowolki

W Pierogarni u Kowolki w Rydzynie zorganizujesz przyjęcie komunijne oraz inne imprezy rodzinnie i okolicznościowe. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 65 538 05 61

Raport o stanie gminy

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Burmistrz Miasta i

Kolejne pieniądze dla gminy Rydzyna

Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą uchwały przyznał Gminie Rydzyna. 121 875,00 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych dzięki, którym będą mogły powstać kolejne drogi dojazdowe do