Strzelanie Królewskie w Rydzynie

W dniu 22 czerwca 2019 roku członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rydzyna rozegrali zawody strzeleckie o godność Króla Kurkowego 2019 roku.
Podczas tych zawodów rozegrano takie konkurencje jak:
strzelanie o tytuł Króla Bractwa
strzelanie o tytuł Mistrza Bractwa,
strzelanie do Kura.

Najskuteczniejszym strzelcem w strąceniu Kura okazała się brat Jerzy Koczorowski w asyście braci Mateusza Głowacza i Tadeusza Szulca.

Mistrzem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego została brat Mateusz Głowacz. Tutaj asystę dopełnili bracia Tadeusz Szulc i Andrzej Kuźma.

Najważniejszą godność w tym sezonie strzeleckim wywalczył brat Piotr Pazoła zdobywając godność Króla Kurkowego 2019 roku. Jego świtę stanowią bracia I Rycerz Jerzy Koczorowski i II Rycerz Łukasz Kaźmierczak oraz I Giermek Andrzej Samson i II Giermek Grzegorz Gindera.

Członkowie Bractwa będący królami strzelali o godność noszenia Łańcucha Historycznego Bractwa. W tym roku ten zaszczyt przypadł bratu Mateuszowi Głowaczowi.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie zaprasza wszystkich chętnych i interesujących się strzelectwem sportowym do wzięcia udziału w najbliższych zawodach odbywających się na strzelnicy Bractwa. To strzelanie odbędzie się 06 lipca 2019 r. od godziny 14:00. Jest to V Rydzyński Turniej o Tarczę Sheriffa. Będzie można sprawdzić się w strzelaniu z broni sportowej długiej i krótkiej jak i czarnoprochowej krótkiej i zdobyć jedną z nagród.

tekst/foto : Leszek Dulat

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*