Strzelanie Królewskie w Rydzynie

Strzelanie Królewskie w Rydzynie

3 lipca 2020 roku członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rydzyna rozegrali zawody strzeleckie o godność Króla Kurkowego 2020 roku.
Podczas tych zawodów rozegrano takie konkurencje, jak:
strzelanie do Kura,
strzelanie o tytuł Mistrza Bractwa,
strzelanie o tytuł Króla Bractwa
strzelanie o Klejnot Bractwa.

Najskuteczniejszym strzelcem w strąceniu Kura okazał się brat Tadeusz Szulc, w asyście braci Piotra Pazoły i Jerzego Koczorowskiego.

Mistrzem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego został brat Mateusz Głowacz. Tutaj asystę dopełnili bracia Andrzej Kuźma i Łukasz Kaźmierczak.

Najważniejszą godność w tym sezonie strzeleckim wywalczył brat Mateusz Głowacz, zdobywając godność Króla Kurkowego 2020 roku. Jego świtę stanowią bracia I Rycerz Marian Banasik i II Rycerz Grzegorz Gindera oraz I Giermek Tadeusz Szulc i II Giermek Łukasz Kaźmierczak.

Członkowie Bractwa, będący królami, strzelali o godność noszenia Łańcucha Historycznego Bractwa. W tym roku ten zaszczyt przypadł bratu Tadeuszowi Szulcowi.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie zaprasza wszystkich chętnych i interesujących się strzelectwem sportowym do wstąpienia w szeregi Bractwa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożegnali proboszcza z Dąbcza

W kolejnej parafii w gminie Rydzyna pożegnano proboszcza. W Dąbczu parafianie, sołtys z radą sołecka podczas mszy pożegnali odchodzącego proboszcza ks. Wojciecha Mądry zastąpi go

Pożar ścierniska w Kaczkowie [VIDEO]

W Kaczkowie przy drodze S5 doszło do pożaru ścierniska, paliły się również baloty słomy. W akcji brało udział 7 zastępów z OSP Rydzyna, OSP Dąbcze,

Powszechny Spis Rolny 2020

Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.