Sukces Gminy Rydzyna!

Sukces Gminy Rydzyna!

Z dumą informujemy, że Gmina Rydzyna jest liderem w regionie w ujęciu całkowitej wartości zainwestowanych środków unijnych. Ranking, opublikowany przez www.samorzad.pap.pl, wskazuje na wysokie miejsce naszej gminy. Wśród najbliższych sąsiadów jesteśmy najlepsi, natomiast na terenie całego kraju zajmujemy 218 miejsce.

Rydzynie udało się wyprzedzić takie miasta jak Leszno, Rawicz, Kościan czy Gostyń, czy ościenne gminy z naszego powiatu. Wskazuje to na duży potencjał Gminy.

W ramach pomocy finansowej z Unii Europejskiej w latach 2007 – 2013 zrealizowano projekty na kwotę aż 304 030 887,72 zł. Pieniądze zostały otrzymane ze środków UE, dostępnych w ramach programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególnych RPO.

Źródło: www.facebook.pl/rydzyna.official, www.samorzad.pap.pl/…/Ranking-projektow-unijnych-czesc-1…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u